Umów wizytę tel. 505 68 54 54 Rejestracja czynna: Pn-Pt od 8:00 do 21:00, Sob od 9:00 do 18:00

Zwolnij w pędzącym świecie

Codzienność w dzisiejszych czasach oferuje nam zazwyczaj życie w stresie, pośpiechu, natłoku myśli i wszelakich spraw. Nie macie momentów, w których czujecie się właśnie w ten sposób? Jest kilka sposobów na to, by poprawić swój komfort życia i zwolnić w świecie, który mimowolnie staramy się dogonić.   Musimy nauczyć się odpoczywać i w indywidualny sposób dobierać metody, które pozwolą nam chwycić moment i cieszyć się nim w pełni! Jak zatem zwolnić i zacząć żyć? 

Ustalanie priorytetów 

Ważne jest, aby pośród codziennych obowiązków i spraw znaleźć te, które są na pierwszym miejscu. Nic się nie stanie, jeżeli nie zrobisz dziś wszystkiego, co zaplanowałeś! Stwórz listę „zadań na dziś”, a 3 najważniejsze obowiązki podkreśl. Określ czas na ich realizację, a także na własne przyjemności. Musisz pamiętać, że priorytety to nie tylko wykonywanie obowiązków, ale przede wszystkim zadbanie o siebie i swój komfort psychiczny.

Osobista przyjemność

Znajdź to, co sprawia Ci przyjemność. Może po prostu nie masz czasu zastanowić się nad tym, co lubisz robić? Pomyśl, co daje Ci radość i realizuj to! W piękną pogodę widzisz siebie odpoczywającego nad jeziorem? Czujesz chłodny wiatr i wiesz, że najprzyjemniej byłoby Ci w tym momencie na rowerze? Masz mnóstwo książek do przeczytania, a za oknem pada deszcz? A może dawno zabierałeś się za obejrzenie filmu w gronie przyjaciół? Jeżeli uwielbiasz gotować – wygospodaruj czas na przyrządzenie fantastycznej potrawy dla swoich bliskich! Sposobów może być wiele, ale tylko Ty wiesz, jak złapać tę osobistą, przyjemną chwilę. 

Mindfulness

Jeżeli jesteście uważnymi fanami Poradni Zdrowia Psychicznego Educatio, to na pewno wiecie o Mindfulness. Jest to metoda pozwalająca na złapanie oddechu w biegnącym świecie, skupienie się na chwili, poczucie samego siebie. To jednym słowem uważność, która uczy relaksu i wewnętrznego spokoju. Odpowiedni klimat, wspierający profesjonalista i atmosfera treningu wprowadzą Twój umysł we wspaniały, uspokajający i pozytywny stan. Pamiętaj, że w PZP Educatio możesz zapisać się na taki trening – oferujemy zajęcia z wykwalifikowanym psychologiem dla najmłodszych oraz tych starszych. Przekonaj się, że to metoda, która zrewolucjonizowała świat. 

Jeżeli czujesz na sobie presję codzienności, odpowiedzialność, mnóstwo obowiązków i natłok spraw – skonsultuj to z psychoterapeutą. Najlepsi specjaliści z zakresu zdrowia psychicznego zawsze pomogą Ci wypracować indywidualne sposoby na to, by zwolnić i zachować samego siebie. To ważne, aby budzić się z komfortem psychicznym każdego dnia. Jeżeli czujesz wręcz odwrotnie – zasięgnij rad psychologów/ psychoterapeutów/ lekarzy psychiatrów, którzy pomogą zrozumieć Ci podłoże problemu oraz z nim walczyć. Pamiętaj też, że zespołowe podejście w pomocy znajdziesz w Poradniach Zdrowa Psychicznego.

Poradnia Zdrowia Psychicznego EDUCATIO

Autor: Poradnia Zdrowia Psychicznego EDUCATIO, świadczy na terenie Legionowa, Warszawy kompleksowe usługi z szerokiego zakresu leczenia zaburzeń psychicznych tj.: Zaburzenia lękowe, nerwicowe, PTSD, EMDR, depresji, zaburzeń odżywiania się, zaburzeń seksualnych, uzależnień, współuzależnień, zaburzeń snu, zaburzeń psychotycznych, zaburzeń osobowości oraz innych trudności. Ponadto nasz zespół specjalistów zajmuje się szeroko rozumianą diagnostyką psychologiczno- pschiatryczną dzieci i młodzieży tj.: Autyzm, Asperger, dysleksja rozwojowa, dysortografia, dysgrafia, diagnoza dojrzałości, diagnoza funkcjonalna. Ponadto Poradnia Educatio.pl pomaga parom, rodzinom jak również uczy jak tworzyć bezpieczne dla jednostki bliskie relacje, związku i miłości. Celem Poradni Zdrowia Psychicznego EDUCATIO jest niesienie profesjonalnej pomocy wszystkim osobom, które tej pomocy potrzebują. Zespół EDUCATIO.PL to: lekarz psychiatra, lekarz seksuolog, psycholog- seksuolog, psycholog, psychoterapeuta, psychodietetyk, dietetyk kliniczny, coach, psychoterapeuta rodzin i par, psycholog dziecięcy, lekarz psychiatra dzieci i młodzieży. Zachęcamy do zapisu poprzez rejestrację Legionowo 505-68-54-54 oraz stronę www.educatio.pl oraz Warszawa 505-07-14-14, www.doktorpsychiatra.pl.

Wspieramy

Karta Warszawiaka
Legionowo - Karta Dużej Rodziny
Nieporęt - Karta Dużej Rodziny
Jabłonna - Karta Dużej Rodziny
Wieliszew - Karta Dużej Rodziny
Serock - Karta Dużej Rodziny
Fundacja PSYCHE Strefa Pozytywnych Myśli
Educar Badania psychologiczne
Espa

Kontakt

google tag