EDUCATIO Poradnia Zdrowia Psychicznego
EDUCATIO Poradnia Zdrowia Psychicznego

Terapia własna psychoterapeuty

WPROWADZENIE

Odbycie własnej psychoterapii jest jednym z warunków, jakie trzeba spełnić aby uzyskać certyfikat psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Zgodnie z wytycznymi stawianymi przez PTTPB, przyszły terapeuta w ramach samorozwoju powinien odbyć nie mniej niż 100 h warsztatów i/lub terapii własnej.

Takie doświadczenie pozwala poznać siebie na nowo, spojrzeć na swoją osobę z zupełnie innej strony. Terapia własna jest cennym przeżyciem, dzięki któremu przyszły terapeuta poznaje swoje mocne strony, analizuje swoje relacje społeczne, emocje i myśli, bada swoją motywację wyboru pracy psychoterapeuty. W trakcie terapii uzyskuje nową wiedzę na temat rozwiązywania problemów, otrzymuje wsparcie od doświadczonego terapeuty na temat nawiązywania relacji pacjent-terapeuta.

DLA KOGO?

Terapia własna jest skierowana do przyszłych terapeutów w trakcie szkolenia, dla psychoterapeutów czynnych zawodowo w ramach przedłużenia certyfikatu. Terapia własna pozytywnie wpływa na samorozwój terapeutów wszystkich dziedzin oraz osób, które na co dzień mają kontakt z pacjentem i jego rodziną.

CO ZYSKAM?

Dzięki psychoterapii własnej terapeuci mogą poznać i nauczyć się korzystać ze swoich mocnych stron. Spotkania ze specjalistą przyczynią się do trafnego rozpoznawania swoich emocji i myśli, a dzięki temu trafniej będzie im identyfikować odczucia pacjentów. Poprawią się relacje z innymi ludźmi, a przede wszystkim terapeuci będą nawiązywać zdrowe i owocne relacje ze swoimi podopiecznymi.

CZAS TRWANIA?

Zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej terapia własna obejmuje 100 godzin warsztatów/indywidualnych spotkań/terapii grupowej. Jest to wymagana liczba godzin, aby wypełnić jeden z warunków uzyskania certyfikatu psychoterapeuty. Oczywiście, jeśli istnieje potrzeba ze strony pacjenta terapia własna może zostać przedłużona. Terapeuci innych dziedzin również mogą skorzystać z psychoterapii własnej, wtedy ilość spotkań ustalana jest indywidualnie.

GDZIE NAS ZNAJDZIESZ?

Poradnia Zdrowia Psychicznego EDUCATIO mieści się przy ul. Małej 11, w Chotomowie, Powiat Legionowo , a także przy ul. Heroldów 19A, w Warszawie.
Kontakt z rejestracją możliwy jest przez tel. 505 68 54 54, e-maila: poradnia@educatio.pl oraz przez naszą stronę internetową https://www.educatio.pl/

Wspieramy

Logo Fundacja Psyche Male
Karta Duzej Rodziny Legionowo
PAYU LOGO LIME
Visa Debit Card
Mastercard
Jooble

Kontakt

google tag