Umów wizytę

tel. 505 68 54 54

Terapia rodzinna

Wprowadzenie
Udział w terapii bierze najczęściej cała rodzina, wynika to z założenia, iż rodzina tworzy pewien system, w którym jej członkowie żyją we wzajemnych relacjach i wzajemnie na siebie wpływają. Problemy jednego z domowników może wpływać na całą rodzinę, ale i w odwrotnie system rodzinny wpływa na jednostkę. Dlatego przy rozwiązaniu trudności, „sojusznikami” jak i „ekspertami” stają się domownicy, jak również inne osoby bliskie i ważne dla rodziny.
Do kogo skierowana?
Kiedy odczuwamy, że problemy jednego z członków rodziny silnie wpływają na relacje z pozostałymi np. w przypadku choroby. Kiedy odczuwamy, że relacje w rodzinie przyczyniają się do problemów jednego z jej członków bądź je nasilają. Również kiedy poszczególne osoby w rodzinie doświadczają trudności we wzajemnych kontaktach, albo rodzina przeżywa jakiś kryzys życiowy i nie radzi sobie ze skutkami zachodzących zmian. Kiedy rodziców niepokoi zachowanie ich dziecka, kiedy mają poczucie, że tracą z nim kontakt lub że ten kontakt jest niezadowalający i chcieliby to zmienić.
Czas trwania?
Pierwsze spotkanie ma charakter konsultacji, w której trakcie zarówno rodzina, jak i psychoterapeuta wspólnie podejmą decyzję co do celowości rozpoczęcia terapii.
Gdzie nas znajdziesz?
Poradnia Zdrowia Psychicznego EDUCATIO mieści się przy ul. Małej 11, w Chotomowie, Powiat Legionowo , a także przy ul. Heroldów 19A, w Warszawie.
Kontakt z rejestracją możliwy jest przez tel. 505 07 14 14, e-maila: poradnia@educatio.pl oraz przez naszą stronę internetową
Specjaliści:
Sprawdź, kto może Tobie pomóc już teraz!
Psychoterapeuta Psycholog
Powrót do oferty