Umów wizytę

tel. 505 68 54 54

Terapia małżeńska Legionowo

Jak wygląda terapia małżeńska w Legionowie?
Na terapie małżeńską, par można umówić się telefonicznie, e-mailowo lub na miejscu w poradni. Ważne jest aby już na to pierwsze spotkanie para przyszła razem. Terapię małżeńską, która trwa 90 min może prowadzić jeden lub dwóch psychoterapeutów. Sama terapia małżeńska ma charakter krótkoterminowej terapii czyli trwa od kilku do kilkunastu spotkań.

Podczas pierwszej wizyty psychoterapeuta zbiera dokładny wywiad, zachęca do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami co do problemu, dopytuje o różne ważne sprawy dotyczące związku i jego historii aby też lepiej zrozumieć sytuację i problem z jakim małżonkowie / par się zmagają.

W kolejnym etapie procesu terapii psychoterapeuta wyjaśnia na czym polega terapia małżeńska, na jakich zasadach i jak często odbywać będą się wizyty.

Pamiętajcie czas między spotkaniami z psychoterapeutą to czas do trenowania umiejętności, które poznacie podczas wizyt z psychoterapeutą, stosowania ustalonych zasad komunikacji i zachowania, a także na refleksję.

Psychoterapeuta może poprosić Was o wykonanie jakiegoś zadania domowego, po wykonaniu którego zaobserwujecie swoje zachowania i dostrzeżecie zależności jakich do tej pory nie dostrzegaliście.

Należy również pamiętać, że psychoterapia wymaga Waszego zaangażowania gdyż psychoterapeuta ma za zadanie wskazać pewną drogę , dać pewne impulsy do zmiany nawykowego myślenia, a całą „siłę” potrzebną do zmiany na lepsze macie Wy. Oznacza to, że Wy wspólnie z psychoterapeutą, szukacie mechanizmów przeżywanych trudności oraz udziału każdego z partnerów w ich powstawaniu. Z pomocą terapeuty poznacie sposoby na wyjście z kryzysu jaki doświadczyliście.
Podczas spotkań psychoterapeuta nie jest sędzią i nie wskaże kto zawinił , a kto nie. Rolą psychoterapeuty jest niesienie bezstronnej pomocy Wam obojgu.
W razie pytań...
Jeżeli pojawiają się jeszcze jakieś pytania, zachęcamy do skontaktowania się z naszą rejestracją, która pomoże rozwiać ewentualne wątpliwości dotyczące terapii małżeńskiej. Dodatkowo nasz personel służy pomocą w doborze odpowiedniego specjalisty. Kontakt z rejestracją telefon 505 68 54 54 lub e-mail: poradnia@educatio.pl
Specjaliści:

Psychoterapeuta w Legionowie

Psychoterapeuta Agata Swoboda
Agata Swoboda

psychoterapeuta, coach

Czytaj więcej
Psycholog Agnieszka Zamęcka
Agnieszka Zamęcka

psychoterapeuta, psycholog

Czytaj więcej
Psychoterapeuta Barbara Wesołowska-Budka
Barbara Wesołowska-Budka

psychoterapeuta, psycholog, seksuolog

Czytaj więcej
Psycholog Tomasz Łukomski
Tomasz Łukomski

psychoterapeuta, psycholog

Czytaj więcej
Psycholog Katarzyna Kołakowska-Marchel
Katarzyna Kołakowska-Marchel

psycholog, psychoterapeuta

Czytaj więcej