Umów wizytę tel. 505 68 54 54 Rejestracja czynna: Pn-Pt od 8:00 do 21:00, Sob od 9:00 do 18:00

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego w PZP EDUCATIO

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego w PZP EDUCATIO10 października przypada Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. W tym dniu szczególną uwagę poświęcamy promocji i profilaktyce zdrowia psychicznego. Chcemy serdecznie zaprosić Państwa do Poradni Zdrowia Psychicznego EDUCATIO na wspólne obchody.

W społeczeństwie choroby i problemy psychiczne wciąż są tematem tabu. Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego jest znakomitą okazją, żeby szerzyć wiedzę na temat ludzkiej psychiki oraz przyjrzeć się własnej kondycji psychicznej. To także szansa na uzyskanie odpowiedzi na nawracające pytania: „dlaczego jestem przygnębiony?”, „czy mogę zmienić coś w swoim życiu?”, „jak mam odzyskać spokój i równowagę psychiczną?”, „czy już zawsze będę się przejmować?”.

Drzwi Otwarte w Poradni Zdrowia Psychicznego EDUCATIO to akcja skierowana do tych, którzy chcą rozwiązać dylematy, zadać pytania, dowiedzieć się, jak wygląda psychoterapia. To świetna okazja dla osób, które od pewnego czasu chcą zgłosić się po pomoc psychologiczną, ale mają z różnych powodów obawy.

Zachęcamy tego dnia, do wzięcia udziału w BEZPŁATNYCH konsultacjach z lekarzem psychiatrą, psychologiem lub neuropsychologiem.

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego to nie tylko profilaktyka depresji, zaburzeń lękowych czy innych trudności, to także prewencja chorób neurodegeneracyjnych, jak np. choroba Alzheimera. Jeśli któryś z Twoich rodziców kolejny raz zapomina o Twoich urodzinach, nie pamięta, gdzie schował klucze, zapomina co robił wczoraj, ciągle myli imiona wnuków- nie czekaj, umów go na BEZPŁATNĄ konsultację z neuropsychologiem. To spotkanie pozwoli zrozumieć Tobie oraz Twoim bliskim naturę zaobserwowanych problemów. Wczesna diagnoza pozwala znacznie spowolnić proces rozwoju choroby neurodegeneracyjnej.

W tym szczególnym dniu pamiętajmy również o naszych pociechach. Nadpobudliwość, nieśmiałość, agresja czy problemy w kontaktach z rówieśnikami to problemy, które pomaga rozwiązać psycholog dziecięcy. Zachęcamy więc do skorzystania z BEZPŁATNEJ konsultacji. Specjaliści zwrócą uwagę rodziców na zgłaszane problemy, udzielą wskazówek na temat pomocy dzieciom. Będzie to też cenne doświadczenie dla najmłodszych. Osobiście przekonają się, że chęć zrozumienia swoich emocji, prośba o pomoc i rozmowa z psychologiem lub psychoterapeutą jest naturalna i nie ma się czego obawiać.

Nasza psychika odpowiada za nasze myśli, emocje, samopoczucie, a często też za zdrowie fizyczne, więc nie zagłuszajmy głosu, mówiącego, że ten dzień jest okazją dla nas samych. Skorzystajmy z niej i dbajmy o swoje zdrowie psychiczne 🙂

W środę 10 października zapraszamy osoby, które nie są pewne, czy to odpowiedni moment na podjęcie psychoterapii lub rozmowę z lekarzem psychiatrą. Ten dzień jest właśnie dla Was! Zachęcamy także do pomocy naszym bliskim: rodzice, przyjaciółka czy koleżanka z pracy, również często potrzebują pewnego bodźca do podjęcia leczenia, bądźmy tym bodźcem! Pomóżmy! Przekażmy im informację o Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego i zaprośmy ich na BEZPŁATNE konsultacje w tym dniu.  W miłej, spokojnej atmosferze, przy kawie, herbacie i poczęstunku, będziecie mogli przełamać pierwsze lody z Poradnią Zdrowia Psychicznego. To będzie również dobra okazja, aby zapoznać się z dostępną wyselekcjonowaną literaturą, która jest przydatnym narzędziem do radzenia sobie ze stresem, obniżonym nastrojem lub innymi trudnościami. Obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego organizujemy w naszych obu oddziałach:

Oddział Legionowo: ul. Mała 11, 05-123 Chotomów
legionowo@educatio.plwww.educatio.pl

Oddział Warszawa: ul. Heroldów 19A  01-991 Warszawa
bielany@educatio.pl  , www.doktorpsychiatra.pl

 

Zapraszamy do zapisów pod numerem telefonu: 512 895 218 (pn-pt 8:00-22:00, sb 9:00-16:00) lub osobiście w rejestracji.

UWAGA! Liczba miejsc ograniczona!

Wspieramy

Karta Warszawiaka
Legionowo - Karta Dużej Rodziny
Nieporęt - Karta Dużej Rodziny
Jabłonna - Karta Dużej Rodziny
Wieliszew - Karta Dużej Rodziny
Serock - Karta Dużej Rodziny
Fundacja PSYCHE Strefa Pozytywnych Myśli
Educar Badania psychologiczne
Espa

Kontakt

google tag