Umów wizytę tel. 505 68 54 54 Rejestracja czynna: Pn-Pt od 8:00 do 21:00, Sob od 9:00 do 18:00

Studia, czyli nowe wyzwania. Jak przygotować się na zmiany?

Październik to miesiąc szczególnie ważny dla… studentów oczywiście 🙂 Niektórzy z Was kolejny rok powracają na „pole walki”, ale wśród naszych czytelników znajduje się na pewno wiele świeżych umysłów, przed którymi studencki tryb życia kryje wiele tajemnic. Jak zaakceptować nową sytuację? Jak przygotować się na zmiany? Tradycyjnie mamy dla Was kilka rad 🙂

Pozytywne nastawienie

Nic nie daje tyle, co optymizm w myśleniu i działaniu. Czujesz się przerażony innym środowiskiem? Czujesz się zdezorientowany w nowym mieście? Czujesz się niepewny na myśl o kontakcie z nieznajomymi? Przemyśl skąd biorą się te odczucia. Jeżeli pojawiły się nagle i nie mają podłoża w Twojej osobowości – daj spokój! Oczywiście „strach” tego rodzaju przeżywa większość ludzi w nowych sytuacjach. Ale nie pozwól, by zdominował on Twoje myślenie i działania. Czas pokaże, że obawy są tylko obawami, a życie szykuje nam świetne doświadczenia!

Otwarte serce, otwarty umysł

Odkrywaj, działaj, rozglądaj się. Człowiek uczy się całe życie, ale studia to jeden z etapów, gdzie będziesz miał szansę na rozwój osobisty w wielu aspektach. Nie piszemy tu tylko o projektach, które może zaoferować Ci nowe miejsce nauki. Bądź otwarty na środowisko, ludzi i nowe inicjatywy, dzięki którym możesz fajnie wdrożyć się w inny etap życia. Nie zamykaj się na doświadczenia i próbuj! To pozwoli Ci rozwijać w sobie nowe kompetencje i odkrywać wewnętrzne potrzeby.

Dobra organizacja na wagę złota!

Z praktycznego punktu widzenia całkiem ważna jest dobra organizacja. Studencki tryb zdecydowanie różni się od szkolnego. Dotychczas ułożony dzień ulega dezorganizacji ze względu na odbywanie się zajęć w różnych porach dnia. Taki niekontrolowany nieregularny tryb może wpływać nie tylko na nasze zdrowie fizyczne, ale też psychiczne. Pamiętajcie, aby dobrze przemyśleć obowiązki i harmonogram działania przed zbliżającym się dniem! To istotna sprawa przy wdrażaniu się w nowy tryb życia.

Niekiedy mimo stosowania najlepszych rad możesz czuć się zagubiony i niepewny. Początkowy entuzjazm zaczyna słabnąć, a w jego miejsce wkrada się smutek, osowiałość i brak motywacji do działania. Nie pozwól, aby negatywne myśli przejęły Twoje nastawienie. Jeżeli nowe okoliczności są dla Ciebie na tyle przytłaczające, że czujesz niemoc – pamiętaj, że psychoterapeuci pomagają również w takich sytuacjach życiowych. Wykwalifikowany psycholog będzie wiedział jak Ci pomóc – wspólnie zapanujecie nad chaosem uczuć związanym ze świeżymi doświadczeniami. Odkryj w sobie moc razem z Poradnią Zdrowia Psychicznego Educatio!

Wspieramy

Karta Warszawiaka
Legionowo - Karta Dużej Rodziny
Nieporęt - Karta Dużej Rodziny
Jabłonna - Karta Dużej Rodziny
Wieliszew - Karta Dużej Rodziny
Serock - Karta Dużej Rodziny
Fundacja PSYCHE Strefa Pozytywnych Myśli
Educar Badania psychologiczne
Espa

Kontakt

google tag