EDUCATIO Poradnia Zdrowia Psychicznego
EDUCATIO Poradnia Zdrowia Psychicznego

Staż kliniczny „PSYCHOpraktyk” dla psychologów i psychoterapeutów

Staż kliniczny PSYCHOpraktyk dla psychologów i psychoterapeutów to innowacyjna odpowiedź na potrzeby młodych psychologów i psychoterapeutów, którzy chcieliby uzyskać doświadczenie dzięki współpracy z najlepszymi Specjalistami Poradni Zdrowia Psychicznego Educatio.

Celem naszego stażu jest wprowadzenie młodych psychologów i psychoterapeutów na rynek pracy, pokazując i ucząc ich praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy teoretycznej. W ramach naszego stażu oferujemy możliwość specjalizacji w zakresie zainteresowań różnymi grupami wiekowymi.

 

Czego możesz się spodziewać uczestnicząc w naszym stażu klinicznym PSYCHOpraktyk?

Nasz staż posiada kilka paneli, w ramach których odbywają się poszczególne zajęcia. Umożliwiamy pracę w procesie diagnostycznym i terapeutyczno-edukacyjnym, udział w szkoleniach ukierunkowanych na praktykę, treningu interpersonalnym, udział w zajęciach grupowych, warsztatach, superwizji oraz opiekę indywidualną doświadczonego psychoterapeuty.

 

Zapraszamy Cię do zapoznania się z przykładowymi tematami zajęć poprzednich edycji:

 • Wykorzystanie technik twórczych w pracy psychologa i psychoterapeuty (rodzaje, funkcje, możliwości, kiedy warto stosować, na co uważać, przykłady zastosowania z praktyki własnej- praca z ciałem, symbolem, rysunkiem, opowieścią, dźwiękiem, tańcem).
 • Zagadnienia praktyczne w prowadzeniu terapii: granice i ramy terapii, sporządzanie notatek, opłaty za terapię, długość terapii i częstotliwość sesji – praktyczne aspekty wprowadzania i trzymania zasad w odniesieniu do konkretnych przypadków.
 • Przepracowanie problemu w terapii psychodynamicznej – trójkąt rozumienia.
 • Analiza fragmentu sesji z pacjentem z poziomu rozwoju osobowości borderline – przeniesienie i przeciwprzeniesienie w procesie – aspekty praktyczne.
 • Praca z dziećmi i młodzieżą. Diagnoza, terapia, techniki pracy.
 • Wprowadzenie do terapii uzależnień.
 • Wprowadzenie do terapii EMDR (część praktyczna): demonstracja sesji EMDR (nagranie), prezentacja narzędzi: bilateralna stymulacja w budowaniu pozytywnych stanów: instalacja bezpiecznego miejsca i instalacja zasobów.

 

Co wyróżnia nasz staż?

 • Elastyczność grafiku – każde zajęcia dopasowujemy do grupy Stażystów tak, by nie kolidowały z pracą, studiami, życiem rodzinnym i innymi aktywnościami. Zajęcia są realizowane hybrydowo: stacjonarnie w placówkach w Warszawie i w Chotomowie oraz OnLine.
 • Przewaga praktyki nad teorią – stawiamy na formę zajęć, która nie pozwoli Ci usnąć: jest ciekawie, życiowo i po prostu praktycznie!
 • Otwartość na potrzeby Stażystów – jeżeli zgłaszasz nam swoje pomysły, my je realizujemy! Naszym założeniem jest, że tworzymy staż WSPÓLNIE.
 • Wyspecjalizowana Kadra – wśród Opiekunów Stażu znajdziesz psychoterapeutów różnych nurtów. Nasi Specjaliści spełniają się także w rolach członków różnych towarzystw, seksuologów, trenerów, wykładowców uniwersytetów, pedagogów, nauczycieli, superwizorów… to właśnie z nimi wszystkimi będziesz mieć kontakt podczas stażu!
 • Indywidualna opieka dedykowanego psychoterapeuty – Uczestnicy naszego stażu nie są pozostawieni sami sobie. Nasi Specjaliści zawsze znajdą czas na rozmowę i wsparcie, bo są dedykowani właśnie Tobie. Dzięki bliskiej współpracy z Twoim Opiekunem Stażu masz szansę poznać specyfikę zawodu psychoterapeuty od podstaw.

 

Dla kogo jest nasz staż?

Propozycję stażu kierujemy do absolwentów psychologii (lub studentów ostatnich 2 lat Wydziału Psychologii) oraz do uczestników 4-letnich szkoleń psychoterapeutycznych.

Staż kliniczny to sposób na rozwój, poszerzenie horyzontów, odnalezienie swojej zawodowej drogi i przede wszystkim naukę „od kuchni”! Dzięki stażowi klinicznemu w Poradni Zdrowia Psychicznego Educatio urealnisz możliwość bezpośredniej pracy z Pacjentem i zdobędziesz doświadczenie niezbędne w zawodzie psychoterapeuty. Staż jest odpowiedzią na potrzeby każdego młodego psychologa i psychoterapeuty.

 

Jak zgłosić się na staż kliniczny PSYCHOpraktyk?

To proste! Prześlij nam wypełniony formularz zgłoszeniowy (a.duluk@educatio.pl) . Po rozpatrzeniu wszystkich zgłoszeń wybrane osoby zaprosimy na rozmowę rekrutacyjną (zastrzegamy sobie prawo do skontaktowania się z wybranymi osobami). Po rozmowie rekrutacyjnej oczekuj na naszą decyzję, a następnie ciesz się stażem klinicznym PSYCHOpraktyk!

KLIKNIJ, BY POBRAĆ FORMULARZ: FORMULARZ STAŻOWY

Za koordynację naszego stażu klinicznego odpowiada mgr Anna Duluk – Kaczuba – kierownik Poradni Zdrowia Psychicznego Educatio Oddział Warszawa.

Zapraszamy do przesyłania pytań na adres a.duluk@educatio.pl

INFORMACJE RODO

"PSYCHOpraktyk" w oczach stażystów

staż kliniczny

 

staż kliniczny

 

staż kliniczny

staż kliniczny

staż kliniczny

Opiekunowie stażu

Agata Swoboda

Agata Swoboda

Psychoterapeuta, Terapeuta EMDR

Czytaj więcej

Barbara Wesołowska-Budka

Barbara Wesołowska-Budka

Superwizor, psychoterapeuta, seksuolog

Czytaj więcej

Kamila Arciszewska

Kamila Arciszewska

Psycholog, psychoterapeuta

Czytaj więcej

Kamila Sitkowska

Kamila Sitkowska

Psycholog dziecięcy, psychoterapeuta

Czytaj więcej

Karolina Aleksandrowicz-Obzejta

Karolina Aleksandrowicz-Obzejta

Psycholog dziecięcy, psychoterapeuta

Czytaj więcej

Katarzyna Maria Kajak – Serafin

Katarzyna Maria Kajak – Serafin

Psycholog dziecięcy, psychoterapeuta

Czytaj więcej

Kinga Podżorska

Kinga Podżorska

Psycholog, psychoterapeuta

Czytaj więcej

Patryk Hałajczak

Patryk Hałajczak

Psychoterapeuta, seksuolog

Czytaj więcej

Radosław Helwich

Radosław Helwich

Psychoterapeuta, terapeuta uzależnień

Czytaj więcej

Współpracujemy

Logo Fundacja Psyche Male
Karta Duzej Rodziny Legionowo
PAYU LOGO LIME
Visa Debit Card
Mastercard
Jooble

Kontakt

INFOLINIA: 22/355 2000

google tag