Umów wizytę tel. 505 68 54 54 Rejestracja czynna: Pn-Pt od 8:00 do 21:00, Sob od 9:00 do 18:00

Sport to zdrowie – psychiczne też!

Sport zazwyczaj kojarzy nam się ze zdrowiem fizycznym. Nie zaprzeczamy – ruch wpływa zbawiennie na nasze ciało – kondycję, sylwetkę, czy sprawność. Czasem jednak zapominamy, że nie tylko ciało, ale także umysł wiele zyskuje dzięki uprawianiu sportów. Jak to się dzieje?

Psychika jest nierozerwalnie związana ze zdrowiem fizycznym. Wskazuje na to wiele badań traktujących przede wszystkim o tym, jak pozytywny wpływ ma aktywność fizyczna na zdrowie psychiczne. Funkcjonowanie psychiczne prawdopodobnie jest umożliwione dzięki wytwarzaniu serotoniny. Dodatkowo dobre samopoczucie związane jest z prawidłowym dotlenieniem mózgu – co zapewnia nam aktywność fizyczna. Co zatem zyskuje nasza psychika w związku ze znakomitym zdrowiem fizycznym?

Sport uczy przegrywania 

Przekłada się to na radzenie sobie z porażkami w codzienności. Wszelkie przegrane sytuacje przekłuwamy na doświadczenia, które mogą okazać się dla nas cenne. Stajemy się silniejsi psychicznie i bardziej wyrozumialsi dla swoich błędów.

Sport uczy cierpliwości 

Każdy dobry efekt wymaga pracy i wytrwałości, podobnie jak w życiu. Widzimy ile czasu musimy poświęcić dla osiągnięcia zamierzonych efektów. Dzięki temu potrafimy również dawać sobie czas nie tylko w sporcie, ale i w życiowych sprawach.

Sport uczy radzenia sobie ze stresem 

stresowe sytuacje w sporcie zdarzają się często, dzięki czemu patrzymy na nie jako na wyzwanie. Stres nie jest już paraliżującym uczuciem a bodźcem do działania – nie tylko w sporcie, ale i w życiu!

Sport uczy radości z życia 

Poziom adrenaliny, czy endorfiny wzrasta, jeżeli wykonujemy jakąś aktywności fizyczną. Wtedy czujemy, że żyjemy! Ruch z rana jest doskonałym sposobem na lepszy i radosny dzień. Z kolei aktywność fizyczna wieczorem pozwala na rozładowanie emocji z minionego dnia i leszy sen 🙂

Sport uczy nie-perfekcyjności 

Nie wszystkie elementy w naszej aktywności fizycznej muszą być idealne. Mimo wszystko małymi krokami dążymy do upragnionych efektów. Kiedy codzienność zarzuca nas koniecznością bycia idealnym – dzięki sportowi doskonale wiemy, że bez ideału też możemy osiągnąć wiele!

 

Jeżeli uczestniczysz w terapii psychoterapeutycznej w PZP Educatio – podpytaj swojego eksperta jak możesz wspomóc swoje samopoczucie. Być może wskazaniem dla Ciebie będzie akurat sport 🙂 Jeżeli jeszcze nie wiesz jak sprawić, by komfort Twojego życia psychicznego był lepszy – zgłoś się do naszych specjalistów. Psychoterapeuci zawsze posłużą Ci radą i pomogą w dobraniu odpowiednich technik poprawy samopoczucia.

Poradnia Zdrowia Psychicznego EDUCATIO

Autor: Poradnia Zdrowia Psychicznego EDUCATIO, świadczy na terenie Legionowa, Warszawy kompleksowe usługi z szerokiego zakresu leczenia zaburzeń psychicznych tj.: Zaburzenia lękowe, nerwicowe, PTSD, EMDR, depresji, zaburzeń odżywiania się, zaburzeń seksualnych, uzależnień, współuzależnień, zaburzeń snu, zaburzeń psychotycznych, zaburzeń osobowości oraz innych trudności. Ponadto nasz zespół specjalistów zajmuje się szeroko rozumianą diagnostyką psychologiczno- pschiatryczną dzieci i młodzieży tj.: Autyzm, Asperger, dysleksja rozwojowa, dysortografia, dysgrafia, diagnoza dojrzałości, diagnoza funkcjonalna. Ponadto Poradnia Educatio.pl pomaga parom, rodzinom jak również uczy jak tworzyć bezpieczne dla jednostki bliskie relacje, związku i miłości. Celem Poradni Zdrowia Psychicznego EDUCATIO jest niesienie profesjonalnej pomocy wszystkim osobom, które tej pomocy potrzebują. Zespół EDUCATIO.PL to: lekarz psychiatra, lekarz seksuolog, psycholog- seksuolog, psycholog, psychoterapeuta, psychodietetyk, dietetyk kliniczny, coach, psychoterapeuta rodzin i par, psycholog dziecięcy, lekarz psychiatra dzieci i młodzieży. Zachęcamy do zapisu poprzez rejestrację Legionowo 505-68-54-54 oraz stronę www.educatio.pl oraz Warszawa 505-07-14-14, www.doktorpsychiatra.pl.

Wspieramy

Karta Warszawiaka
Legionowo - Karta Dużej Rodziny
Nieporęt - Karta Dużej Rodziny
Jabłonna - Karta Dużej Rodziny
Wieliszew - Karta Dużej Rodziny
Serock - Karta Dużej Rodziny
Fundacja PSYCHE Strefa Pozytywnych Myśli
Educar Badania psychologiczne
Espa

Kontakt

google tag