EDUCATIO Poradnia Zdrowia Psychicznego
EDUCATIO Poradnia Zdrowia Psychicznego

Patryk Hałajczak

Patryk Hałajczak

Psychoterapeuta

guest
1 Opinia
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Wybierz dogodny termin i umów wizytę!

Jestem absolwentem psychologii  Wydziału Nauk Społecznych WSB w Poznaniu (5 lat). Ukończyłem również zarządzanie na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu i studia podyplomowe z seksuologii klinicznej na Collegium Humanum w Warszawie. Obecnie kończę studia podyplomowe z logopedii i 6 letnie studia magisterskie z teologii na Akademii Katolickiej w Warszawie. Jestem w trakcie  pięcioletniego  szkolenia z psychoterapii w podejściu integracyjnym Szkoły Psychoterapii atestowanej przez Sekcję Naukową Psychoterapii i Sekcję Naukową Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Doświadczenie zawodowe zdobywałem pracując i/lub odbywając wolontariat między innymi z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego w Poznaniu, w Zakładzie dla Niepełnosprawnych „Przemienienie” w Gnieźnie, w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Słupcy. Byłem współzałożycielem, członkiem zarządu, kierownikiem i wychowawcą świetlicy środowiskowej  Fundacji „Słoneczny Fyrtel” w Poznaniu. Pracowałem z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi w sierocińcu „Home of Peace” w Betlejem w Autonomii Palestyńskiej. Będąc kierownikiem Delegatury PCK w Kętrzynie prowadziłem telefon wsparcia i pomocy psychologicznej dla dorosłych osób w kryzysie emocjonalnym. Pracowałem klinicznie z młodzieżą i dorosłymi pacjentami prowadząc prywatną praktykę psychologiczną online i stacjonarnie w Polsce oraz w Niemczech. Kilka lat pracowałem z pacjentami z zaburzeniami i/lub chorobami m.in. neurologicznymi i/lub psychotycznymi w Dreźnie współpracując z personelem  Städtisches Klinikum Dresden (Standort Friedrichstadt). Obecnie pracuję jako psycholog i wychowawca w podwarszawskiej montessoriańskiej Szkole Podstawowej i Liceum.

Stale uczestniczę w  ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach naukowych, warsztatach, kursach i szkoleniach specjalistycznych. Swoją pracę superwizuję i  kieruje się w niej zasadami Evidence Based Medicine (EBM) jak i przestrzegam kodeksu etyczno – zawodowego psychologa oraz  kodeksu etycznego psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jestem członkiem Stowarzyszenia Psychologów Polskich  i Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

Prywatnie jestem mężem mojej ukochanej Natalii, miłośnikiem długich spacerów krajoznawczych, zapalonym czytelnikiem książek m.in. o tematyce historycznej, społecznej, kulturowej oraz literatury klasycznej, psychologicznej, filozoficznej i teologicznej („ogólnej” nie jakiejś konkretnej) oraz poezji (sam będąc również twórcą wierszy). Jestem zapalonym słuchaczem muzyki klasycznej i amatorem  filmów  w stylu  reżyserów takich jak A. Tarkowski,  A. Zwiagincew, K. Kieślowski,  I. Bergman, K. Ichikawa, S. Kubrick, F. Fellini, D. Aronofsky. Lubię również pracować w ogrodzie i gotować (gł. piec różne słodkości).

Moim „ulubionym” psychologiem jest C.G. Jung i jego słowa, że „spotkanie dwóch osobowości przypomina kontakt dwóch substancji chemicznych: jeżeli nastąpi jakakolwiek reakcja, obie ulegają zmianie”.

Pracuje z osobami dorosłymi oraz młodzieżą (od 15 r.ż) w obrębie poniższych ram:

 • Ofiary i pokrzywdzeni przestępstwami
 • Trudności w zakresie komunikacji interpersonalnej
 • Diagnoza i terapia logopedyczna osób dorosłych i młodzieży
 • Trudności w koncentracji uwagi na jednej czynności, rozpraszanie się
 • Trudności z planowaniem działań i ich realizacją, rozwiązywaniem problemów
 • Kłopoty z radzeniem sobie z wykonywaniem codziennych czynności, zaburzenia psychosomatyczne
 • Odczuwanie pogorszenia stanu psychicznego i emocjonalnego, związane z sytuacją życiową
 • Trudności/zaburzenia/wątpliwości w sferze seksualnej (w tym diagnoza)
 • Utrata nadziei, spadek energii życiowej, stres, nerwica (lub/i stany nerwicowe), kryzys emocjonalny
 • Zaburzenia nastroju (depresja, myśli samobójcze, zaburzenia lękowe i emocjonalne, lęki)
 • Żałoba lub strata (np. bliskiej osoby, pracy itp.)
 • Poczucie osamotnienia i bycia nierozumianym
 • Trudności w wyrażaniu swoich emocji, myśli, potrzeb i oczekiwań
 • Trudności w relacjach z innymi ludźmi
 • Trudności w relacjach z partnerem, rodziną, bliskimi
 • Trudności w zaspokajaniu ważnych dla siebie potrzeb oraz trudności w odmawianiu
 • Trudności w dokonywaniu wyborów i poczucie niepewności
 • Problemy w relacji ze sobą samym (chodzi głównie o wrogość wobec siebie, negowanie własnej wartości lub braku akceptacji i szacunku dla samego siebie), zaburzenia osobowości

Przyjmuję pacjentów stacjonarnie w ramach wizyt prywatnych „psycholog warszawa” lub online w ramach wizyt „psycholog online


 

Śledź nas na Facebooku i na Instagramie!

Umawianie wizyt

W celu umówienia wizyty, skontaktuj się telefonicznie z rejestracją Poradni Zdrowia Psychicznego EDUCATIO Oddział Legionowo: +48 0 505 685 454Oddział Warszawa: +48 0 505 071 414 lub skorzystaj z rejestracji ONLINE: Zapisz się na wizytę

guest
1 Opinia
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Wspieramy

Logo Fundacja Psyche Male
Karta Duzej Rodziny Legionowo
PAYU LOGO LIME
Visa Debit Card
Mastercard
Jooble

Kontakt

google tag


Obecnie do tego specjalisty