Umów wizytę tel. 505 68 54 54 Rejestracja czynna: Pn-Pt od 8:00 do 21:00, Sob od 9:00 do 18:00

Patrycja Nosel

Patrycja Nosel

Psychoterapeuta, Psycholog dziecięcy, młodzieżowy, osób dorosłych i par

Ukończyłam psychologię kliniczną na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, natomiast obecnie jestem w trakcie certyfikacji w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii przy Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych w podejściu integracyjnym. Swoją pracę psychoterapeutyczną regularnie superwizuję u certyfikowanego superwizora PTP.

Wychodząc z założenia, że każdy człowiek jest złożoną indywidualnością, w swojej pracy z pacjentami wykorzystuję dorobek różnych nurtów psychoterapeutycznych. Dużo uwagi poświęcam budowaniu empatycznej relacji z klientem, w której ma on okazję odczuć z mojej strony bezwarunkowy szacunek, nieoceniającą akceptację oraz autentyczne zaangażowanie. W mojej pracy ważnym elementem jest uważność na drugiego człowieka, empatyczne i pełne ciepła podejście do każdego pacjenta oraz pomoc w stałym pogłębianiu kontaktu z własnym doświadczaniem  –  emocji, pragnień, relacji, różnych wydarzeń, które nieodłącznie łączą się ze sposobem myślenia o sobie i o innych. Koncentrując się na jak najlepszym rozumieniu pacjenta, dobieram techniki terapeutyczne odpowiednie do jego osobowości oraz trudności, z którą przychodzi. Podczas psychoterapii rozładowujemy napięcia emocjonalne, modyfikujemy dotychczas niesłużący nam sposób myślenia, uczymy się nowych zachowań i umiejętności osobistych. Psychoterapia służy rozwojowi osobistemu, pomaga w poszerzaniu samoświadomości i zrozumieniu problemów dotyczących różnych sfer własnego życia.

W ramach psychoterapii pomagam osobom, które:

* doświadczają stanów obniżonego nastroju, lęku, napięcia (stany depresyjne, lękowo-depresyjne); czują pustkę, smutek i nie mogą zlokalizować przyczyny

* cierpią z powodu braku samoakceptacji, niskiego poczucia własnej wartości; są niezadowolone z własnego życia bądź nadmiernie się martwią

* doświadczają trudności w bliskich relacjach bądź cierpią z powodu trudności w utrzymaniu satysfakcjonujących relacji

* doświadczają bolesnych problemów emocjonalnych, kryzysów życiowych

* dorastały w rodzinach dysfunkcyjnych i aktualnie doświadczają szeregu trudności osobistych

Pomagam również prowadząc spotkania o charakterze konsultacyjnym, poradnictwo oraz pomoc psychologiczną dla dzieci i młodzieży.

Swoje umiejętności zawodowe zdobywałam i doskonaliłam podczas praktyk w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym – Rehabilitacyjnym Szpitala Bielańskiego oraz w Ośrodku Wsparcia dla Osób Chorujących Psychicznie przy Stowarzyszeniu „POMOST”, w trakcie stażu klinicznego w Oddziale Dziennym Psychiatrycznym SZPZLO Warszawa-Ochota, a także w trakcie pracy zawodowej prowadząc psychoterapię i pomoc psychologiczną w gabinecie psychologicznym w Ełku oraz w Centrum Integracji Społecznej „AlterCis” w Ełku, gdzie nabyłam doświadczenie w pracy terapeutycznej z osobami borykającymi się z różnymi trudnościami osobistymi, relacyjnymi i społecznymi. Posiadam także doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi, młodzieżą i rodzicami wyniesione m. in. z pracy w przedszkolach, poradni psychologiczno-pedagogicznej, młodzieżowym ośrodku wychowawczym, szkole podstawowej specjalnej oraz gimnazjum specjalnym, a także placówce opiekuńczo-wychowawczej.

Umawianie wizyt

W celu umówienia wizyty, skontaktuj się telefonicznie z rejestracją Poradni Zdrowia Psychicznego EDUCATIO
Oddział Legionowo: +48 0 505 685 454Oddział Warszawa: +48 0 505 071 414

lub skorzystaj z rejestracji ONLINE:

Zapisz się na wizytę

Wspieramy

Karta Warszawiaka
Legionowo - Karta Dużej Rodziny
Nieporęt - Karta Dużej Rodziny
Jabłonna - Karta Dużej Rodziny
Wieliszew - Karta Dużej Rodziny
Serock - Karta Dużej Rodziny
Fundacja PSYCHE Strefa Pozytywnych Myśli
Educar Badania psychologiczne
Espa

Kontakt

google tag