Umów wizytę tel. 505 68 54 54 Rejestracja czynna: Pn-Pt od 8:00 do 21:00, Sob od 9:00 do 18:00

Psychiatra Nowy Dwór Mazowiecki

Psychiatra Nowy Dwór Mazowiecki

Jak wygląda wizyta u lekarza psychiatry?

Psychiatra ma nam pomóc w trudnych i kryzysowych sytuacjach w jakich się znaleźliśmy np. jeżeli odczuwamy silny lęk, depresję, nerwicę, bezsenność, zaburzenia odżywiania tj. anoreksja, bulimia, a także w innych momentach gdzie odczuwamy, że życie wymyka się nam spod kontroli. W takich sytuacjach warto wziąć pod uwagę wizytę u lekarza psychiatry.
Pierwsza wizyta u psychiatry to głównie szczera rozmowa. Podczas tej wizyty będzie trzeba opowiedzieć o sobie i o problemach z jakimi zgłosiliśmy się na wizytę (kiedy się zaczęły, czym się objawiają, czy wpływają np. na sen, łaknienie, pamięć). Lekarz dostosuje już sposób rozmowy oraz pytania do problemu z jakim przyszliśmy. Mogą pojawić się pytania o dom rodzinny, relacje z rodziną, dzieciństwo, sprawy zawodowe i rodzinne.

Psychiatra – droga do diagnozy
Wielu lekarzy psychiatrów po wstępnej konsultacji kieruje pacjentów na dodatkowe testy psychologiczne, które mają za zadanie pomóc w postawieniu trafnej diagnozy. Dodatkowo prowadzący nas psychiatra może poprosić o opinię internistę lub neurologa, a czasem zleca też podstawowe badania krwi, moczu itp.

Leczenie psychiatryczne
Kiedy lekarz postawi diagnozę zaleci odpowiednie leczenie. Oprócz leczenia farmakologicznego lekarz często kieruje pacjenta na odpowiednią psychoterapię – indywidualną lub grupową. Bywa tak, że wystarczy jedna metoda leczenia, wszystko jednak zależy od problemu z jakim przyszliśmy i jego nasilenia.

W razie pytań…

Jeżeli pojawiają się jeszcze jakieś pytania, zachęcamy do skontaktowania się z naszą rejestracją, która pomoże rozwiać ewentualne wątpliwości dotyczące wizyty u lekarza psychiatry. Dodatkowo nasz personel służy pomocą w doborze odpowiedniego specjalisty. Kontakt z rejestracją telefon 505 68 54 54 lub e-mail: poradnia@educatio.pl

Specjaliści:

Psychiatra

Psychiatra dziecięcy

Adam Wójcik

Adam Wójcik

Psychiatra w trakcie specj.

Czytaj więcej

Anna Mackiewicz-Moreń

Anna Mackiewicz-Moreń

Psychiatra dziecięcy i dorosłych

Czytaj więcej

Katarzyna Królak

Katarzyna Królak

Psychiatra dziecięcy w trakcie specj.

Czytaj więcej

Wspieramy

Karta Warszawiaka
Legionowo - Karta Dużej Rodziny
Nieporęt - Karta Dużej Rodziny
Jabłonna - Karta Dużej Rodziny
Wieliszew - Karta Dużej Rodziny
Serock - Karta Dużej Rodziny
Fundacja PSYCHE Strefa Pozytywnych Myśli
Educar Badania psychologiczne
Espa

Kontakt

google tag