Umów wizytę

tel. 505 68 54 54

Psychiatra Nowy Dwór Mazowiecki

Jak wygląda wizyta u lekarza psychiatry?
Psychiatra ma nam pomóc w trudnych i kryzysowych sytuacjach w jakich się znaleźliśmy np. jeżeli odczuwamy silny lęk, depresję, nerwicę, bezsenność, zaburzenia odżywiania tj. anoreksja, bulimia, a także w innych momentach gdzie odczuwamy, że życie wymyka się nam spod kontroli. W takich sytuacjach warto wziąć pod uwagę wizytę u lekarza psychiatry.
Pierwsza wizyta u psychiatry to głównie szczera rozmowa. Podczas tej wizyty będzie trzeba opowiedzieć o sobie i o problemach z jakimi zgłosiliśmy się na wizytę (kiedy się zaczęły, czym się objawiają, czy wpływają np. na sen, łaknienie, pamięć). Lekarz dostosuje już sposób rozmowy oraz pytania do problemu z jakim przyszliśmy. Mogą pojawić się pytania o dom rodzinny, relacje z rodziną, dzieciństwo, sprawy zawodowe i rodzinne.

Psychiatra - droga do diagnozy
Wielu lekarzy psychiatrów po wstępnej konsultacji kieruje pacjentów na dodatkowe testy psychologiczne, które mają za zadanie pomóc w postawieniu trafnej diagnozy. Dodatkowo prowadzący nas psychiatra może poprosić o opinię internistę lub neurologa, a czasem zleca też podstawowe badania krwi, moczu itp.

Leczenie psychiatryczne
Kiedy lekarz postawi diagnozę zaleci odpowiednie leczenie. Oprócz leczenia farmakologicznego lekarz często kieruje pacjenta na odpowiednią psychoterapię – indywidualną lub grupową. Bywa tak, że wystarczy jedna metoda leczenia, wszystko jednak zależy od problemu z jakim przyszliśmy i jego nasilenia.
W razie pytań...
Jeżeli pojawiają się jeszcze jakieś pytania, zachęcamy do skontaktowania się z naszą rejestracją, która pomoże rozwiać ewentualne wątpliwości dotyczące wizyty u lekarza psychiatry. Dodatkowo nasz personel służy pomocą w doborze odpowiedniego specjalisty. Kontakt z rejestracją telefon 505 68 54 54 lub e-mail: poradnia@educatio.pl
Specjaliści:

Psychiatra

Psychiatra Benita Włodarczyk
Benita Włodarczyk

psychiatra

Czytaj więcej
Psychiatra Marta Rogalska
Marta Rogalska

psychiatra

Czytaj więcej
Psychiatra Marcin Dąbrowski
Marcin Dąbrowski

psychiatra

Czytaj więcej
Psychiatra Agnieszka Majdanik
Agnieszka Majdanik

psychiatra

Czytaj więcej

Psychiatra dziecięcy

Psychiatra dziecięcy Katarzyna Królak
Katarzyna Królak

psychiatra dziecięcy w trakcie specj.

Czytaj więcej