Umów wizytę

tel. 505 68 54 54

Psychiatra Legionowo

Jak wygląda wizyta u lekarza psychiatry?
Wizyta z lekarzem psychiatrą, to przede wszystkim rozmowa. Podczas takiej wizyty pacjent opowiada o sobie i problemach z jakimi się zmaga. Ważną informacją dla lekarza jest kiedy zaczęły się przedstawiane problemy, objawy i jak wpływają na nas (na samopoczucie,sen, łaknienie, pamięć).

Na wizytę z psychiatrą warto przynieść ze sobą wykonane badania laboratoryjne, karty informacyjne z pobytów szpitalnych ( oczywiście jeżeli takie dokumenty posiadamy), ważne również jest podanie informacji na temat wszystkich przyjmowanych leków. W sytuacji gdy jesteśmy uczuleni na któryś z ich składników należy poinformować o tym lekarza, ponieważ może się okazać, że wiedza ta ma znaczący wpływ na nasze leczenie i udzielaną nam pomoc. Wszystkie te informacje ułatwią postawienie trafnej diagnozy.

Na koniec wizyty lekarz zaproponuje odpowiednie leczenie, omówi sposób dawkowania leków, a w razie potrzeby skieruje na dodatkowe badania lub konsultacje.
Wizyta u psychiatry jednak nie sprowadza się tylko do rozmowy, wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego. Bardzo ważne jest, by pacjent po takiej wizycie mógł lepiej rozumieć siebie w kontekście upływających dni, żeby wiedział, gdzie są jego silne i słabe strony, jakie sytuacje stresogenne są dla niego szczególnie niebezpieczne z punktu widzenia ryzyka nawrotu, jak sobie z tymi sytuacjami radzić, jak ich unikać lub jak je pokonywać.
Może zadajesz sobie pytanie, czy podczas Twojej wizyty powinien towarzyszyć ktoś z rodziny. Czasem ma to sens. Przykładem takim jest sytuacja kiedy czujesz, że uwaga rodzica lub współmałżonka mogą się przydać lekarzowi do lepszego rozumienia Ciebie i sytuacji. Takie spotkanie jest również użyteczne wtedy, gdy Twoja rodzina chciałaby wiedzieć, jak Ci pomóc, jak Cię rozumieć, jak Cię wspierać, a sama sobie z tym nie radzi. Wtedy nawet takie jedno spotkanie z psychiatrą może pomóc i dobrze wpłynąć na rodzinną sytuacje.
W razie pytań...
Jeżeli pojawiają się jeszcze jakieś pytania, zachęcamy do skontaktowania się z naszą rejestracją, która pomoże rozwiać ewentualne wątpliwości dotyczące wizyty u lekarza psychiatry. Dodatkowo nasz personel służy pomocą w doborze odpowiedniego specjalisty. Kontakt z rejestracją telefon 505 68 54 54 lub e-mail: poradnia@educatio.pl
Specjaliści:

Lekarz psychiatra w Legionowie

Psychiatra Benita Włodarczyk
Benita Włodarczyk

psychiatra

Czytaj więcej
Psychiatra Marta Rogalska
Marta Rogalska

psychiatra

Czytaj więcej
Psychiatra Marcin Dąbrowski
Marcin Dąbrowski

psychiatra

Czytaj więcej
Psychiatra Agnieszka Majdanik
Agnieszka Majdanik

psychiatra

Czytaj więcej

Lekarz psychiatra dziecięcy w Legionowie

Psychiatra dziecięcy Katarzyna Królak
Katarzyna Królak

psychiatra dziecięcy w trakcie specj.

Czytaj więcej
Psychiatra dziecięcy Anna Mackiewicz-Moreń
Anna Mackiewicz-Moreń

psychiatra dziecięcy

Czytaj więcej