Umów wizytę tel. 505 68 54 54 Rejestracja czynna: Pn-Pt od 8:00 do 21:00, Sob od 9:00 do 18:00

Olga Zaucha

Olga Zaucha

Lekarz psychiatra dzieci i młodzieży

Lekarka, specjalistka psychiatrii dzieci i młodzieży. Specjalizowała się w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Tytuł lekarza uzyskała na I  Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Doświadczenie  zdobywała m.in. w  Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, Poradni Autystycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii, Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży Instytutu Psychiatrii i Neurologii, Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Puławskiej w Warszawie, prowadząc od kilku lat ambulatoryjną praktykę lekarską, w trakcie samodzielnych dyżurów w szpitaluw Oddziale Dziennym dla Dzieci i Młodzieży SPDSK przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie, Oddziale Podwójnych Diagnoz, przeznaczonym do leczenia uzależnień dla Młodzieży w Otwocku, Klinice Leczenia Nerwic, Zaburzeń Osobowości i  Zaburzeń Odżywiania IPIN a także w Klinice Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie i Klinice Neurologii Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka.

Uczestniczka kursów szkoleniowy m.in. z zakresu farmakoterapii w zaburzeniach psychicznych u dzieci i młodzieży, psychoterapii dzieci i młodzieży, seksuologii wieku rozwojowego.Bierze a udział w konferencjach naukowych m.in. II Międzynarodowej Konferencji Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, konferencji „Kiedy dziecko staje się dorosłym”, „Zdrowie Psychiczne a etapy rozwoju”.Współautorka książki dla pediatrów  „Zaburzenia psychiczne dzieci i młodzieży”.

W pracy stawia na indywidualne podejście do pacjenta, rzetelną diagnozę i psychoedukację pacjenta oraz jego rodziny.

Diagnostyka i leczenie:

zaburzeń lękowych, nastroju, odżywiania, psychoz (m.in. schizofrenii), całościowych zaburzeń rozwoju (zaburzeń ze spektrum autyzmu), zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych, zaburzeń hiperkinetycznych, zaburzeń zachowania, zaburzeń psychicznych towarzyszących niepełnosprawności intelektualnej, ale również m.in. tików i zespołu Tourette’a, lęku separacyjnego, mutyzmu wybiórczego, także zaburzeniami z pogranicza psychiatrii i neurologii dziecięcej, takimi jak zespołu Retta czy zespołu Landau-Kleffnera oraz zaburzeń psychicznych, występujących w chorobach genetycznych np. zespołu łamliwego chromosomu X, Pradera-Willego czy Angelmana jak również współistnieniejących chrób psychicznych i zaburzeń

Umawianie wizyt

W celu umówienia wizyty, skontaktuj się telefonicznie z rejestracją Poradni Zdrowia Psychicznego EDUCATIO
Oddział Legionowo: +48 0 505 685 454Oddział Warszawa: +48 0 505 071 414

lub skorzystaj z rejestracji ONLINE:

Zapisz się na wizytę

Wspieramy

Karta Warszawiaka
Legionowo - Karta Dużej Rodziny
Nieporęt - Karta Dużej Rodziny
Jabłonna - Karta Dużej Rodziny
Wieliszew - Karta Dużej Rodziny
Serock - Karta Dużej Rodziny
Fundacja PSYCHE Strefa Pozytywnych Myśli
Educar Badania psychologiczne
Espa

Kontakt

google tag