Umów wizytę tel. 505 68 54 54 Rejestracja czynna: Pn-Pt od 8:00 do 21:00, Sob od 9:00 do 18:00

Poznaj jakie metody pomogą rozwinąć geniusz u twojego dziecka.

Jak wychować drugiego Einsteina?
Każdy rodzic chciałby, aby jego pociecha w przyszłości wyrosła na mądrego i samodzielnego człowieka. Rozwój dziecka to dynamiczny i burzliwy proces, w którego trakcie maluchy są żądne wiedzy, którą chłoną niczym gąbka. Jeżeli chcemy wychować małego geniusza, warto jest zacząć popracować nad jego rozwojem intelektualnym od wczesnego dzieciństwa. Oto kilka sposobów, które pozwolą wydobyć wrodzone zdolności twojego malucha.

Muzyka klasyczna
By edukacja dziecka przebiegała prawidłowo, metody i czynności należy dostosować do etapów jego rozwoju. Przyjemnym sposobem wspierającym rozwój wyobraźni, a także słuchu dziecka jest słuchanie muzyki klasycznej. Utwory skomponowane przez Mozarta, Vivaldiego, czy Chopina wpływają na lepszy rozwój połączeń nerwowych. Co istotne, zmysł słuchu rozwija się już w 4 miesiącu życia płodowego, dlatego też muzykę poważną można zacząć słuchać, będą jeszcze w ciąży.

Baby Led Weaning (BLW)

Czyli samodzielne jedzenie niemowląt. Jest to metoda karmienia przeznaczona dla dzieci, które ukończyły szósty miesiąc życia. W momencie wprowadzania nowych produktów ( jarzyny, owoców) do diety małego smakosza, należy podać kilka potraw i umożliwić mu wybór. Ważne, aby warzywa łatwo było uchwycić i samodzielnie zjeść. Dzięki metodzie BLW dziecko opanowuje szybciej technikę chwytania, a także żucia i połykania. Dodatkowo możliwość wyboru, powoduje, że dziecko nie czuje przymusu związanego z jedzeniem i tym samym czerpie radość z posiłków, a poznając nowe produkty i zapachy poszerza swoją gamę smakową.

Rozmawiaj z dzieckiem, jak z dorosłym
Niestety, często dorośli nie traktują dzieci jako równego kompana do rozmowy. Nie należy ignorować pytań dziecka lub odpowiadać na nie zdawkowo. Zachęcając pociechę do dyskusji i odpowiadając na jego pytania, rozwijamy w nim zdrową ciekawość, a także umiejętność wyrażania własnych opinii. Równie istotne co sama konwersacja jest sposób, w jaki jest ona prowadzona. Eksperci przekonują, rozmawiając z dzieckiem używajmy poprawnej polszczyzny, nie stosujmy „słodszych zamienników” polskich słów np. ”piciu”, „am am”. Do malucha należy mówić wyraźnie oraz budować krótkie zdania, pozwoli mu to zrozumieć kierowane do niego słowa, a w przyszłości ułatwi posługiwanie się językiem. Starsze dzieci, warto zachęcać do myślenia, zadając im pytania otwarte np. „ Jaka jest dzisiaj pogoda?” , „ Jaki jest twój ulubiony kolor i dlaczego?”.

Czytajmy
Po książki warto sięgać w każdym wieku. Czytanie pobudza wyobraźnie, ale także buduje wiedzę ogólną o świecie. Czytanie dzieciom stymuluje pracę mózgu, ale także wyrabia prawidłowe nawyki. Jeżeli chcemy wychować małego geniusza, musimy rozbudzić w nim zamiłowanie do słowa pisanego.

Pamiętajmy jednak, że we wszystkim najważniejszy jest umiar. Zmuszanie dziecka do zbyt wczesnego nabywania nowych umiejętności może je zniechęcić, a także przynieść szkodę, a nie pożytek. Dodatkowo dzieci wychowane w poczuciu swojego geniuszu i świetności idąc do szkoły, nie potrafią pogodzić się z porażką. Kluczowe jest, aby chwalić dzieci za konkretne osiągnięcia, zamiast wyrażać ogólne uznanie np. „Jesteś najlepszy”, „Jesteś mistrzem”.

Poradnia Zdrowia Psychicznego EDUCATIO

Autor: Poradnia Zdrowia Psychicznego EDUCATIO, świadczy na terenie Legionowa, Warszawy kompleksowe usługi z szerokiego zakresu leczenia zaburzeń psychicznych tj.: Zaburzenia lękowe, nerwicowe, PTSD, EMDR, depresji, zaburzeń odżywiania się, zaburzeń seksualnych, uzależnień, współuzależnień, zaburzeń snu, zaburzeń psychotycznych, zaburzeń osobowości oraz innych trudności. Ponadto nasz zespół specjalistów zajmuje się szeroko rozumianą diagnostyką psychologiczno- pschiatryczną dzieci i młodzieży tj.: Autyzm, Asperger, dysleksja rozwojowa, dysortografia, dysgrafia, diagnoza dojrzałości, diagnoza funkcjonalna. Ponadto Poradnia Educatio.pl pomaga parom, rodzinom jak również uczy jak tworzyć bezpieczne dla jednostki bliskie relacje, związku i miłości. Celem Poradni Zdrowia Psychicznego EDUCATIO jest niesienie profesjonalnej pomocy wszystkim osobom, które tej pomocy potrzebują. Zespół EDUCATIO.PL to: lekarz psychiatra, lekarz seksuolog, psycholog- seksuolog, psycholog, psychoterapeuta, psychodietetyk, dietetyk kliniczny, coach, psychoterapeuta rodzin i par, psycholog dziecięcy, lekarz psychiatra dzieci i młodzieży. Zachęcamy do zapisu poprzez rejestrację Legionowo 505-68-54-54 oraz stronę www.educatio.pl oraz Warszawa 505-07-14-14, www.doktorpsychiatra.pl.

Wspieramy

Karta Warszawiaka
Legionowo - Karta Dużej Rodziny
Nieporęt - Karta Dużej Rodziny
Jabłonna - Karta Dużej Rodziny
Wieliszew - Karta Dużej Rodziny
Serock - Karta Dużej Rodziny
Fundacja PSYCHE Strefa Pozytywnych Myśli
Educar Badania psychologiczne
Espa

Kontakt

google tag