Umów wizytę tel. 505 68 54 54 Rejestracja czynna: Pn-Pt od 8:00 do 21:00, Sob od 9:00 do 18:00

Poradnik „Rodzicielstwo i jego odcienie – Trudności w zajściem w ciążę, poronienia, depresja poporodowa”

Według danych Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego problem niepłodności dotyka co roku około 1,5 mln polskich par. Problem może leżeć zarówno po stronie kobiety, jak i mężczyzny. Ze statystyk Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wynika z kolei, że:
• co 4-5 para jest niepłodna
• około 2-10% z nich nie jest zdolne do poczęcia dziecka naturalnymi
metodami
• około 10-25% par jest niezdolnych do poczęcia drugiego dziecka.

CZYM JEST NIEPŁODNOŚĆ?
O niepłodności mówimy w momencie, gdy parze po 12 miesiącach regularnego współżycia, nie udaje się zajść w ciąże. Osoby starające się o dziecko z reguły zakładają, że są płodne i w związku z tym oczekują efektów niezwłocznie od momentu rozpoczęcia starań. Dlatego też, jeżeli pomimo prób, do zapłodnienia nie dochodzi, zarówno mężczyzna, jak i kobieta powinni poddać się badaniom. Diagnostyka u kobiet zaczyna się od badań ultrasonograficznych, które są w stanie powiedzieć, jaka jest rezerwa jajnikowa. Wykonywane są także badania hormonalne oraz sprawdzana drożność jajowodów. U panów natomiast pierwszym krokiem jest przebadanie nasienia.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT „Rodzicielstwo i jego odcienie – Trudności w zajściem w ciążę, poronienia, depresja poporodowa” ZNAJDZIESZ W PONIŻSZYM PORADNIKU!

Wspieramy

Karta Warszawiaka
Legionowo - Karta Dużej Rodziny
Nieporęt - Karta Dużej Rodziny
Jabłonna - Karta Dużej Rodziny
Wieliszew - Karta Dużej Rodziny
Serock - Karta Dużej Rodziny
Fundacja PSYCHE Strefa Pozytywnych Myśli
Educar Badania psychologiczne
Espa

Kontakt

google tag