Umów wizytę tel. 505 68 54 54 Rejestracja czynna: Pn-Pt od 8:00 do 21:00, Sob od 9:00 do 18:00

Poradnik „Problemy i trudności w związkach – Jak budować zdrową i harmonijną relację”

Udany związek? Tak wiele się o nim słyszy, ale coraz częściej zapomina, że związek dwojga ludzi bez włożenia w niego wystarczającej ilości pracy nie może być szczęśliwy i pomyślny, z samego tylko założenia. Udany związek bazuje na wzajemnym zrozumieniu, cierpliwości i pielęgnowaniu tego uczucia. Dobra i stabilna więź w zdecydowanej mierze polega na dostrojeniu się do siebie oraz wspólnej pracy nad jej trwałością. To te kwestie w głównie determinują szczęście w relacji dwojga zakochanych ludzi.

Związek tworzą dwie osoby pochodzące z „innych światów”: wychowywane były w odmiennych rodzinach, a tym samym mogą mieć zupełnie różne poczucia wartości i zasady. Każda z tych osób dorastała w innych warunkach, doświadczała odmiennych przeżyć oraz – być może – posiada odrębną wizję dojrzałego związku. Stąd też zupełnie naturalnym wydaje się fakt, że partnerzy się sprzeczają i mają odmienne zdania.

W świecie często słyszymy o bratnich duszach, które mogą pochodzić z różnych części globu, szukać się przez całe życie, a gdy już na siebie trafią – stają się jednością, która jest zsynchronizowana w myśleniu i czuciu. Mit posiadania bratniej duszy – bo tak trzeba nazwać to zjawisko – jest piękny i magiczny, jednak wiara w jego prawdziwość może być krzywdząca dla związku. Psychologowie zgodnie uważają, że związek dusz, które rozumieją się w stu procentach – i do stworzenia idealnej więzi potrzebują jedynie natrafienia na siebie – nie istnieje. Nie warto wpadać w jego pułapkę, bo jak zostało to wspomniane wyżej, piękne uczucie tworzy się dbając o nie i pracując nad nim.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT „Problemy i trudności w związkach – Jak budować zdrową i harmonijną relację” ZNAJDZIESZ W PONIŻSZYM PORADNIKU!

Wspieramy

Karta Warszawiaka
Legionowo - Karta Dużej Rodziny
Nieporęt - Karta Dużej Rodziny
Jabłonna - Karta Dużej Rodziny
Wieliszew - Karta Dużej Rodziny
Serock - Karta Dużej Rodziny
Fundacja PSYCHE Strefa Pozytywnych Myśli
Educar Badania psychologiczne
Espa

Kontakt

google tag