EDUCATIO Poradnia Zdrowia Psychicznego
EDUCATIO Poradnia Zdrowia Psychicznego

Obróć porażkę w sukces i czuj się jak wygrany

Tytuł brzmi dość sportowo, ale dzisiaj poszerzamy naszą perspektywę i sięgamy jeszcze głębiej. Porażki nie zdarzają się tylko na boisku, prawda? Nie raz możemy spotkać je w codzienności i musimy sobie z nimi radzić.

Każdego dnia przechodzimy przez różne sytuacje. Skupiamy się na wykonywaniu swoich obowiązków, staramy się być pracowitymi i zmotywowanymi do dalszych działań. Stawiamy sobie co raz to nowe cele – od najdrobniejszych po te największe. Chcemy je realizować i dążyć do ich spełnienia. Planujemy, rozważamy różne opcje i zastanawiamy się jak osiągnąć to, czego pragniemy. Przechodzimy długą drogę ku zrealizowaniu postawionego sobie celu. Zazwyczaj udaje nam się go osiągnąć, ale co jeżeli… tak się nie dzieje?

Trudno jest pogodzić się z porażką,  szczególnie kiedy zakładaliśmy, że wszystko nam się uda. Nie zawsze jednak musi! Jesteśmy tylko ludźmi i nawet jeżeli zrobiliśmy wszystko, by coś osiągnąć, to jednak nie zawsze musi zależeć to tylko od nas. W pogodzeniu się z „porażką” może pomóc nam przyjęcie innej perspektywy.

Zawsze warto skupić się na wszelkich pozytywach i wyciągać to, co najlepsze. Jeżeli coś nie układa się po naszej myśli – dlaczego od razu widzimy same negatywne aspekty tej sytuacji? Aby lepiej przyswoić niepowodzenie, warto spojrzeć na nie z kilku różnych stron.

Skupienie się na plusach będzie pierwszym prawidłowym krokiem do zmiany swojego podejścia. Zamiast myśleć: „Nie dostałem urlopu w pracy wtedy, kiedy chciałem” można przeformułować swoje podejście na: „To prawda, nie dostałem urlopu w pracy. Nie jest to zależne ode mnie. Istnieje możliwość, abym wziął go później, więc to wykorzystam i obiorę inny, ciekawszy kierunek planowanej podróży. Dodatkowo teraz skupię się na obowiązkach i zrobię wszystko, co powinienem. Potem będę mógł skupić się na odpoczynku”. Czy nie brzmi to znacznie lepiej?

Zamiast myśleć „nie zdałem tego egzaminu”, pomyśl: „To było dobre doświadczenie. Teraz wiem, na czym polega egzamin i będę mógł lepiej się do niego przygotować następnym razem. Zacznę wcześniej i rozplanuję naukę tak, żeby dać z siebie wszystko”

Pozytywne przeformułowanie negatywnych myśli bardzo dużo nam daje. Sytuacja, w której czujemy się przegrani, brzmi zdecydowanie lepiej w momencie skupienia się na pozytywach. Nie trzeba być optymistą z natury! Wystarczy nauczyć się dostrzegać w negatywnych sytuacjach wszystko, co może być dla nas plusem. Warto też przyjąć, że coś, co nam się nie udało, to kolejne doświadczenie spośród wielu innych. Bardzo ważne i potrzebne – bez doświadczeń człowiek się nie rozwija.

Jeżeli czujesz, że ogrom problemów i negatywnych myśli przytłacza Cię do tego stopnia, że nie jesteś w stanie spojrzeć na nie z innej perspektywy – skontaktuj się z nami! W Poradni Zdrowia Psychicznego Educatio spotkasz specjalistów, którzy podpowiedzą Ci z jakich stron możesz spojrzeć na trudne dla Ciebie sytuacje. Wykwalifikowani psychoterapeuci sprawią, że dostrzeżesz pozytywne aspekty zdarzeń mających miejsce w Twoim życiu.

Poradnia Zdrowia Psychicznego EDUCATIO

Autor: Poradnia Zdrowia Psychicznego EDUCATIO, świadczy na terenie Legionowa, Warszawy kompleksowe usługi z szerokiego zakresu leczenia zaburzeń psychicznych tj.: Zaburzenia lękowe, nerwicowe, PTSD, EMDR, depresji, zaburzeń odżywiania się, zaburzeń seksualnych, uzależnień, współuzależnień, zaburzeń snu, zaburzeń psychotycznych, zaburzeń osobowości oraz innych trudności. Ponadto nasz zespół specjalistów zajmuje się szeroko rozumianą diagnostyką psychologiczno- pschiatryczną dzieci i młodzieży tj.: Autyzm, Asperger, dysleksja rozwojowa, dysortografia, dysgrafia, diagnoza dojrzałości, diagnoza funkcjonalna. Ponadto Poradnia Educatio.pl pomaga parom, rodzinom jak również uczy jak tworzyć bezpieczne dla jednostki bliskie relacje, związku i miłości. Celem Poradni Zdrowia Psychicznego EDUCATIO jest niesienie profesjonalnej pomocy wszystkim osobom, które tej pomocy potrzebują. Zespół EDUCATIO.PL to: lekarz psychiatra, lekarz seksuolog, psycholog- seksuolog, psycholog, psychoterapeuta, psychodietetyk, dietetyk kliniczny, coach, psychoterapeuta rodzin i par, psycholog dziecięcy, lekarz psychiatra dzieci i młodzieży. Zachęcamy do zapisu poprzez rejestrację Legionowo 505-68-54-54 oraz stronę www.educatio.pl oraz Warszawa 505-07-14-14, www.doktorpsychiatra.pl.

Współpracujemy

Logo Fundacja Psyche Male
Karta Duzej Rodziny Legionowo
PAYU LOGO LIME
Visa Debit Card
Mastercard
Jooble

Kontakt

INFOLINIA: 22/355 2000

google tag