Umów wizytę tel. 505 68 54 54 Rejestracja czynna: Pn-Pt od 8:00 do 21:00, Sob od 9:00 do 18:00

Niezależność kobiety w związku – co oznacza?

Często spotykamy się ze stereotypem – kobieta, która jest niezależna to kobieta samotna, bez partnera. Dlaczego postrzegamy kobiety niezależne jako osoby samotne? Co skłania nas do utożsamiania tych dwóch czynników?

Mężczyźni na ogół postrzegani są jako Ci bardziej samodzielni, zawsze muszący sobie poradzić, niezależni, odpowiedzialni, dający wsparcie, i tak dalej, i tak dalej… To prawda, super, jeżeli mężczyzna takie cechy posiada! Kobieta natomiast… delikatna, potrzebująca poczucia bezpieczeństwa, wsparcia, okazywania troski i uwagi. Jeżeli jest w związku – wszystko się składa. Jeżeli natomiast jest sama… jest samotna! Bo tego nie doświadcza.

Nie wiedzieć czemu te stereotypy pokierowały myśleniem społeczeństwa i wielu ludzi myśli, że niezależność kobiety wiąże się z samotnością. Niezależność to jednak aspekt, który możemy wykształcić zarówno w związku, jak i poza nim. Kiedy kobieta jest niezależna – nie oznacza to, że musi być sama! Po prostu w swoim związku nie jest uzależniona od partnera na tyle emocjonalnie, że potrafi o swoje emocje sama zadbać. O swoje pasje, zdanie, wartości, znajomości… nie odsuwając przy tym najbliższej osoby. Niezależność jest fajna. Sprawia, że ciągle jesteśmy siebie ciekawi, nie nudzimy się nawzajem i potrafimy się zaskakiwać. Pojawiają się co raz to nowe tematy do rozmów, a w towarzystwie prawdziwych uczuć związek jest jeszcze pełniejszy.

Jeżeli jesteś kobietą w związku pomyśl o swojej niezależności. Czy czujesz, że ją masz? A może Twoje emocje zależą od emocji partnera? Zaniedbałaś przyjaciół ze względu na Wasze wspólne plany i dostosowywanie się do siebie? A kiedy ostatnio zrobiłaś coś dla samej siebie? Jeżeli na te pytania odpowiedziałaś niesatysfakcjonująco… zastanów się nad swoją niezależnością. To ważne, aby ją mieć.

Niekiedy zatracamy się na rzecz drugiego człowieka i zapominamy o sobie. Czujemy się z tym wyjątkowo źle i po pewnym czasie nie umiemy sobie z tym poradzić. Wtedy warto zajrzeć do Poradni Zdrowia Psychicznego. Psychoterapeuta spojrzy na problem z boku, pomoże zrozumieć Ci Twoje uczucia i sytuację oraz wypracuje z Tobą Twoją niezależność! A to postawi Twój związek na nogi!

Poradnia Zdrowia Psychicznego EDUCATIO

Autor: Poradnia Zdrowia Psychicznego EDUCATIO, świadczy na terenie Legionowa, Warszawy kompleksowe usługi z szerokiego zakresu leczenia zaburzeń psychicznych tj.: Zaburzenia lękowe, nerwicowe, PTSD, EMDR, depresji, zaburzeń odżywiania się, zaburzeń seksualnych, uzależnień, współuzależnień, zaburzeń snu, zaburzeń psychotycznych, zaburzeń osobowości oraz innych trudności. Ponadto nasz zespół specjalistów zajmuje się szeroko rozumianą diagnostyką psychologiczno- pschiatryczną dzieci i młodzieży tj.: Autyzm, Asperger, dysleksja rozwojowa, dysortografia, dysgrafia, diagnoza dojrzałości, diagnoza funkcjonalna. Ponadto Poradnia Educatio.pl pomaga parom, rodzinom jak również uczy jak tworzyć bezpieczne dla jednostki bliskie relacje, związku i miłości. Celem Poradni Zdrowia Psychicznego EDUCATIO jest niesienie profesjonalnej pomocy wszystkim osobom, które tej pomocy potrzebują. Zespół EDUCATIO.PL to: lekarz psychiatra, lekarz seksuolog, psycholog- seksuolog, psycholog, psychoterapeuta, psychodietetyk, dietetyk kliniczny, coach, psychoterapeuta rodzin i par, psycholog dziecięcy, lekarz psychiatra dzieci i młodzieży. Zachęcamy do zapisu poprzez rejestrację Legionowo 505-68-54-54 oraz stronę www.educatio.pl oraz Warszawa 505-07-14-14, www.doktorpsychiatra.pl.

Wspieramy

Karta Warszawiaka
Legionowo - Karta Dużej Rodziny
Nieporęt - Karta Dużej Rodziny
Jabłonna - Karta Dużej Rodziny
Wieliszew - Karta Dużej Rodziny
Serock - Karta Dużej Rodziny
Fundacja PSYCHE Strefa Pozytywnych Myśli
Educar Badania psychologiczne
Espa

Kontakt

google tag