EDUCATIO Poradnia Zdrowia Psychicznego
EDUCATIO Poradnia Zdrowia Psychicznego

Agnieszka Drzewińska

Agnieszka Drzewińska

neuropsycholog

Agnieszka Drzewińska Neuropsycholog, psycholog

guest
1 Opinia
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Wybierz dogodny termin i umów wizytę!

Jestem absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, który ukończyłam ze specjalnością Neuropsychologia Kliniczna. Już w czasie studiów zdobywałam doświadczenie podczas praktyk i wolontariatu, m.in. w oddziale neurochirurgii w warszawskim Samodzielnym Publicznym Centralnym Szpitalu Klinicznym oraz w Szpitalu Rehabilitacji Neurologicznej w Konstancinie.  Podyplomowo zdobyłam również uprawnienia logopedyczne podczas Podyplomowych Studiów Logopedycznych prowadzonych przez Akademię Pedagogiki specjalnej w Warszawie. Nieustannie staram się pogłębiać swoją wiedzę i kompetencje poprzez regularny udział w szkoleniach (Sopockie Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej), warsztatach i konferencjach (Neurodegeneracje, Otępienie w praktyce). Obecnie jestem w trakcie szkolenia z zakresu neuropsychologii klinicznej dziecka.

Po ukończeniu studiów związałam się z Zespołem Oddziałów Neurologii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego, gdzie poświęciłam się pracy z pacjentami ze schorzeniami neurologicznymi, w szczególności z chorobami neurodegeneracyjnymi (takimi jak choroba Alzheimera, choroba Parkinsona i inne, atypowe parkinsonizmy, choroba Huntingtona, Otępienie czołowo-skroniowe, Pierwotna afazja postępująca). Diagnoza neuropsychologiczna w przypadku schorzeń neurozwyrodnieniowych ma zastosowanie podczas diagnostyki różnicowej poszczególnych schorzeń. Zajmuję się także oceną nasilenia zaburzeń funkcji poznawczych w przebiegu w/w chorób, zachowawczą terapią funkcji poznawczych oraz psychoedukacją dla rodzin i opiekunów chorych.

Ponadto zajmuję się diagnozą oraz rehabilitacją zaburzeń funkcji poznawczych powstałych w wyniku udarów lub urazów czaszkowo-mózgowych. Dzięki połączeniu wiedzy psychologicznej i logopedycznej jestem w stanie prowadzić holistyczną terapię również u pacjentów z zaburzeniami mowy takimi, jak afazja, apraksja oralna i apraksja mowy.

Poza codzienną pracą z Pacjentami, staram się angażować w działania edukacyjne na rzecz chorych i ich opiekunów, takie jak wykłady dla opiekunów osób z zaburzeniami poznawczymi w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku SGH czy  współpraca podczas tworzenia „Podręcznika dla opiekunów osób niesamodzielnych z dysfunkcjami psychicznymi. Pytania i odpowiedzi.”

Umawianie wizyt

W celu umówienia wizyty, skontaktuj się telefonicznie z rejestracją Poradni Zdrowia Psychicznego EDUCATIO
Oddział Legionowo: +48 0 505 685 454Oddział Warszawa: +48 0 505 071 414

lub skorzystaj z rejestracji ONLINE:

Zapisz się na wizytę

guest
1 Opinia
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Wspieramy

Logo Fundacja Psyche Male
Karta Duzej Rodziny Legionowo
PAYU LOGO LIME
Visa Debit Card
Mastercard
Jooble

Kontakt

google tag


Obecnie do tego specjalisty