EDUCATIO Poradnia Zdrowia Psychicznego
EDUCATIO Poradnia Zdrowia Psychicznego

Leczenie otyłości

Wprowadzenie

Otyłości dotyczy ciała i często duszy. Choroba w niektórych przypadkach spowodowana jet nieświadomym wewnętrznym konfliktem lub/i trudnymi doświadczeniami tj. przemoc, nadużycie seksualne, i inne. Otyłość prowadzi często do problemów psychologicznych tj. lęk, obniżone poczucie własnej wartości, wycofanie, aleksytymia, uległość, wstyd, doświadczanie uprzedzeń i dyskryminacji.

Co zyskam?

Leczenie otyłości odbywa się z pomocą psychologa, psychoterapeuty i dietetyka. Podstawą leczenia jest psychoterapia. Pacjent uczy się właściwego spożywania posiłków, kolejno pracuje się nad przekonaniami spostrzegania siebie, radzenia sobie z problemami.

Czas trwania?

Proces leczenia otyłości może mieć charakter krótkoterminowy, bądź długoterminowy- czas trwania uzależniony jest od zaawansowania choroby i od poziomu zaangażowania pacjenta w proces psychoterapii.

Gdzie nas znajdziesz?
Poradnia Zdrowia Psychicznego EDUCATIO mieści się przy ul. Małej 11, w Chotomowie, Powiat Legionowo , a także przy ul. Heroldów 19A, w Warszawie.
Kontakt z rejestracją możliwy jest przez tel. 505 07 14 14, e-maila: poradnia@educatio.pl oraz przez naszą stronę internetową https://www.educatio.pl/
Specjaliści:

Sprawdź, kto może Tobie pomóc już teraz!

Psychoterapeuta Psycholog Dietetyk

Wspieramy

Logo Fundacja Psyche Male
Karta Duzej Rodziny Legionowo
Jablonna Karta Duzej Rodziny
PAYU LOGO LIME
Visa Debit Card
Mastercard

Kontakt

google tag