EDUCATIO Poradnia Zdrowia Psychicznego
EDUCATIO Poradnia Zdrowia Psychicznego

Leczenie otyłości

Wprowadzenie

Otyłości dotyczy ciała i często duszy. Choroba w niektórych przypadkach spowodowana jet nieświadomym wewnętrznym konfliktem lub/i trudnymi doświadczeniami tj. przemoc, nadużycie seksualne, i inne. Otyłość prowadzi często do problemów psychologicznych tj. lęk, obniżone poczucie własnej wartości, wycofanie, aleksytymia, uległość, wstyd, doświadczanie uprzedzeń i dyskryminacji.

Co zyskam?

Leczenie otyłości odbywa się z pomocą psychologa, psychoterapeuty i dietetyka. Podstawą leczenia jest psychoterapia. Pacjent uczy się właściwego spożywania posiłków, kolejno pracuje się nad przekonaniami spostrzegania siebie, radzenia sobie z problemami.

Czas trwania?

Proces leczenia otyłości może mieć charakter krótkoterminowy, bądź długoterminowy- czas trwania uzależniony jest od zaawansowania choroby i od poziomu zaangażowania pacjenta w proces psychoterapii.

Gdzie nas znajdziesz?
Poradnia Zdrowia Psychicznego EDUCATIO mieści się przy ul. Małej 11, w Chotomowie, Powiat Legionowo , a także przy ul. Heroldów 19A, w Warszawie.
Kontakt z rejestracją możliwy jest przez tel. 505 07 14 14, e-maila: poradnia@educatio.pl oraz przez naszą stronę internetową https://www.educatio.pl/
Specjaliści:

Sprawdź, kto może Tobie pomóc już teraz!

Psychoterapeuta Psycholog Dietetyk

Wspieramy

Logo Fundacja Psyche Male
Karta Duzej Rodziny Legionowo
PAYU LOGO LIME
Visa Debit Card
Mastercard
Jooble

Kontakt

google tag