Umów wizytę

tel. 505 68 54 54

Leczenie otyłości

Wprowadzenie
Otyłości dotyczy ciała i często duszy. Choroba w niektórych przypadkach spowodowana jet nieświadomym wewnętrznym konfliktem lub/i trudnymi doświadczeniami tj. przemoc, nadużycie seksualne, i inne. Otyłość prowadzi często do problemów psychologicznych tj. lęk, obniżone poczucie własnej wartości, wycofanie, aleksytymia, uległość, wstyd, doświadczanie uprzedzeń i dyskryminacji.
Co zyskam?
Leczenie otyłości odbywa się z pomocą psychologa, psychoterapeuty i dietetyka. Podstawą leczenia jest psychoterapia. Pacjent uczy się właściwego spożywania posiłków, kolejno pracuje się nad przekonaniami spostrzegania siebie, radzenia sobie z problemami.
Czas trwania?
Proces leczenia otyłości może mieć charakter krótkoterminowy, bądź długoterminowy- czas trwania uzależniony jest od zaawansowania choroby i od poziomu zaangażowania pacjenta w proces psychoterapii.
Gdzie nas znajdziesz?
Poradnia Zdrowia Psychicznego EDUCATIO mieści się przy ul. Małej 11, w Chotomowie, Powiat Legionowo , a także przy ul. Heroldów 19A, w Warszawie.
Kontakt z rejestracją możliwy jest przez tel. 505 07 14 14, e-maila: poradnia@educatio.pl oraz przez naszą stronę internetową
Specjaliści:
Sprawdź, kto może Tobie pomóc już teraz!
Psychoterapeuta Psycholog Dietetyk
Powrót do oferty