Umów wizytę tel. 505 68 54 54 Rejestracja czynna: Pn-Pt od 8:00 do 21:00, Sob od 9:00 do 18:00

Kryzys podczas wspólnego urlopu!? I jak temu zaradzić…?

Nadszedł okres wakacji. Dla wielu par to czas pracy, zwyczajnej codzienności, ale i planowania wspólnych wyjazdów. Z dużymi emocjami oboje czekacie na urlop i w końcu… możecie cieszyć się sobą! Tydzień, czy dwa wspólnego czasu na pewno będzie wspaniałe! Nagle… pojawiają się negatywne emocje i nerwy. Zaraz, zaraz – nie umawialiście przecież się na kryzys na urlopie!

Nadszedł okres wakacji. Dla wielu par to czas pracy, zwyczajnej codzienności, ale i planowania wspólnych wyjazdów. Z dużymi emocjami oboje czekacie na urlop i w końcu… możecie cieszyć się sobą! Tydzień, czy dwa wspólnego czasu na pewno będzie wspaniałe! Nagle… pojawiają się negatywne emocje i nerwy. Zaraz, zaraz – nie umawialiście przecież się na kryzys na urlopie!

Na żaden kryzys się nie umówisz

Troszkę przewrotnie, ale tak – na kryzysy się nie umawiamy. Zarówno w życiu codziennym, jak i z dala od domu negatywne emocje mogą wkroczyć na Waszą drogę. Warto jest przemyśleć swoje oczekiwania względem wspólnie spędzonego czasu i być może z niektórych oczekiwań… zrezygnować? Czasem tak bardzo przysłaniają nam one rzeczywistość, że nie potrafimy docenić faktycznych zalet spędzanego razem urlopu.

Jeżeli Twój partner tego wieczoru wybrał odpoczynek, a Ty oczekiwałaś, że pójdziecie na kolację do wybranego miejsca – nie pozwól, aby złość, czy rozczarowanie przysłoniły Ci pozytywny czas. Domyślanie się nie jest w modzie, ale dogadywanie się – jak najbardziej! Rozmawiajcie o swoich oczekiwaniach i tutaj…

…Kompromis, kompromis i jeszcze raz kompromis!

Najważniejsza sprawa w związku i na urlopie. Chociaż kierunek podróży i hotelowy pokój może się zgadzać, to reszta spraw wcale nie musi być dla Was taka jasna. Jesteśmy tylko ludźmi – mamy inne wizje, oczekiwania, czy plany. Starajmy się wypracowywać kompromisy, które pozwolą połączyć nasze wyobrażenia. Zawsze możemy realizować je zamiennie lub dokładnie przemyśleć, z czego da się zrezygnować, a z czego nie.

Ty chciałabyś poleżeć na plaży, a Twój partner wymarzył sobie zwiedzanie? Postarajcie się zaplanować dni urlopu tak, aby każdy zrealizował swoje plany. Kiedy będzie mniej słońca – wybierzcie zwiedzanie. Kiedy będzie gorąco – korzystajcie z uroków słońca. Może Twój partner mógłby zwiedzić atrakcje zapisując się na lokalną wycieczkę? Może Ty w tym czasie mogłabyś skorzystać z wypoczynku na plaży? Sposobów na kompromisy jest mnóstwo – trzeba tylko chcieć!


Wrzuć na luz

Tak, najprostsza rada na świecie! Czasami – szczególnie w czasie urlopu – są potrzebne takie po prostu luźne dni. Bez nerwów, bez emocji. Relaks, relaks i jeszcze raz relaks! To może się udać tylko z pozytywnym podejściem. A jeżeli to podejście gdzieś ucieka – patrz wyżej!


Czas urlopu to szczególny czas – powinien być odskocznią, odpoczynkiem, dla niektórych okresem refleksji, czy ulubionych aktywności. Czasem dbanie o swój związek wymaga więcej wysiłku i spojrzenia osoby trzeciej – np. psychoterapeuty prowadzącego terapię małżeńską/par. W oddziałach Poradni Zdrowia Psychicznego Educatio, zarówno w Chotomowie, jak i w Warszawie możecie skorzystać z porad specjalistów psychologów, psychoterapeutów czy seksuologów. Warto dbać o swój związek – nie tylko w czasie urlopu, ale i na co dzień!

Poradnia Zdrowia Psychicznego EDUCATIO

Autor: Poradnia Zdrowia Psychicznego EDUCATIO, świadczy na terenie Legionowa, Warszawy kompleksowe usługi z szerokiego zakresu leczenia zaburzeń psychicznych tj.: Zaburzenia lękowe, nerwicowe, PTSD, EMDR, depresji, zaburzeń odżywiania się, zaburzeń seksualnych, uzależnień, współuzależnień, zaburzeń snu, zaburzeń psychotycznych, zaburzeń osobowości oraz innych trudności. Ponadto nasz zespół specjalistów zajmuje się szeroko rozumianą diagnostyką psychologiczno- pschiatryczną dzieci i młodzieży tj.: Autyzm, Asperger, dysleksja rozwojowa, dysortografia, dysgrafia, diagnoza dojrzałości, diagnoza funkcjonalna. Ponadto Poradnia Educatio.pl pomaga parom, rodzinom jak również uczy jak tworzyć bezpieczne dla jednostki bliskie relacje, związku i miłości. Celem Poradni Zdrowia Psychicznego EDUCATIO jest niesienie profesjonalnej pomocy wszystkim osobom, które tej pomocy potrzebują. Zespół EDUCATIO.PL to: lekarz psychiatra, lekarz seksuolog, psycholog- seksuolog, psycholog, psychoterapeuta, psychodietetyk, dietetyk kliniczny, coach, psychoterapeuta rodzin i par, psycholog dziecięcy, lekarz psychiatra dzieci i młodzieży. Zachęcamy do zapisu poprzez rejestrację Legionowo 505-68-54-54 oraz stronę www.educatio.pl oraz Warszawa 505-07-14-14, www.doktorpsychiatra.pl.

Wspieramy

Karta Warszawiaka
Legionowo - Karta Dużej Rodziny
Nieporęt - Karta Dużej Rodziny
Jabłonna - Karta Dużej Rodziny
Wieliszew - Karta Dużej Rodziny
Serock - Karta Dużej Rodziny
Fundacja PSYCHE Strefa Pozytywnych Myśli
Educar Badania psychologiczne
Espa

Kontakt

google tag