Umów wizytę

tel. 505 68 54 54

Konsultacje seksuologiczne

Wprowadzenie
Konsultacje i terapia seksuologiczna przebiega na różnym poziomie złożoności, w zależności od rodzaju występujących problemów ich zaawansowania i utrwalenia. Zdarza się, że wystarcza jednorazowa porada seksuologa bądź psychologa aby pacjent mógł osiągnąć pożądany rezultat. Najczęściej jednak, jest to cały proces i cykl działań realizowanych w ciągu kilku tygodni lub nawet miesięcy. Tempo pracy w dużym stopniu zależy od motywacji, systematycznego odrabiania prac własnych, ćwiczeń a przede wszystkim, dobrej współpracy pacjenta i Jego/ Jej partnera z seksuologiem. Ważna jest również ogólna sytuacja życiowa, która może mieć przełożenie na terapię seksuologiczną np.: aktualny stan zdrowia, rodzaj i ilość wykonywanej pracy, warunki mieszkaniowe, sytuacja rodzinna i inne.
Do kogo skierowana?
Terapia seksuologiczna skierowana jest dla osób, które podejrzewają u siebie:
- lęk przed stosunkiem,
- trudności w nawiązywaniu relacji,
- trudności w komunikacji w sferze seksualnej,
- nałogową, nietypową masturbację,
- uzależnienie od pornografii,
- cyberseks,
- zaburzenia pożądania,
- zaburzenia erekcji,
- zaburzenia wytrysku (przedwczesny, opóźniony, wsteczny)
- zaburzenia orgazmu (problemy z jego osiągnięciem…),
- zaburzenia podniecania,
- bolesność w trakcie stosunku,
- mimowolne skurcze, które uniemożliwiają stosunek płciowy,
- zaburzenia preferencji seksualnej,
- niepewność co do własnej orientacji seksualnej bądź braku akceptacji do niej(pomagamy także w przygotowaniu do ujawnienia orientacji seksualnej),
- i inne…
Co zyskam?
Osoby decydujące się na terapię seksuologiczną, mają szansę poprawić swoje relacje partnerskie, wyzbyć się lęków, zneutralizować niepożądane objawy. Mają możliwość uczestniczenia w edukacji z seksualności kobiet (np. ciąża, połóg, menopauza, fazy orgazmy, punkt G…) oraz mężczyzn ( np. andropauza, choroby przewlekłe). Mogą również, wyzwolić w sobie potencjał erotyczny, poprawić samoocenę, która jest ściśle skorelowana z bogatszymi odczuciami płynącymi z intymności i bliskości.
Czas trwania?
Rozpoczęcie terapii seksuologicznej może mieć charakter krótkoterminowy- do 12 spotkań, bądź długoterminowy- czas leczenia zaburzeń seksuologicznych uzależniony jest od ustalonych celów terapii i zaangażowania pacjenta.
Gdzie nas znajdziesz?
Poradnia Zdrowia Psychicznego EDUCATIO mieści się przy ul. Małej 11, w Chotomowie, Powiat Legionowo , a także przy ul. Heroldów 19A, w Warszawie.
Kontakt z rejestracją możliwy jest przez tel. 505 07 14 14, e-maila: poradnia@educatio.pl oraz przez naszą stronę internetową
Specjaliści:
Sprawdź, kto może Tobie pomóc już teraz!
Seksuolog
Powrót do oferty