Umów wizytę tel. 505 68 54 54 Rejestracja czynna: Pn-Pt od 8:00 do 21:00, Sob od 9:00 do 18:00

Diagnoza dojrzałości szkolnej

Diagnoza dojrzałości szkolnej

Wprowadzenie

Dojrzałość szkolna to gotowość dziecka do podjęcia obowiązku szkolnego. Diagnoza tej gotowości pozwala ocenić prawidłowy rozwój psychomotoryczny oraz emocjonalny dziecka oraz równowagę między jego rozwojem, a obowiązkami stawianymi przez szkołę. Celem badania jest uniknięcie możliwych problemów emocjonalnych związanych z poczuciem porażki dziecka.
Dojrzałość szkolna prowadzona przez wykwalifikowanego psychologa obejmuje rozwój fizyczny, emocjonalny, społeczny, umysłowy, a dodatkowo poziom opanowania umiejętności i wiadomości przygotowujących dziecko do podjęcia nauki czytania, pisania i liczenia. Im bardziej dojrzałe jest dziecko tym większa gwarancja na jego powodzenie w szkole.
Podczas badania dojrzałości szkolnej sprawdzane jest wiele aspektów, które mają kluczowe znaczenie. Oceniany jest rozwój mowy, umiejętność koncentracji, sprawność psychoruchowa, rozwój fizyczny i emocjonalny. Specjaliści wykorzystują w badaniu wystandaryzowane narzędzia, które pozwolą na porównanie wyników jednostki na tle norm rozwojowych danej grupy wiekowej.
W Poradni Zdrowia Psychicznego EDUCATIO mają Państwo możliwość zakupienia pakietu diagnozy dojrzałości szkolnej. Podczas procesu diagnostycznego nasi specjaliści zaopiekują się Państwa dzieckiem wieloaspektowo – nie tylko pod kątem rozwoju umiejętności szkolnych ale także w obszarze rozwoju emocjonalno-społecznego.
Poniżej przedstawiamy Państwu schemat spotkań pakietu diagnozy dojrzałości szkolnej. Szczegóły znajdą Państwo również w zakładce CENNIK.

Gdzie nas znajdziesz?
Poradnia Zdrowia Psychicznego EDUCATIO mieści się przy ul. Małej 11, w Chotomowie/k. Legionowa , a także przy ul. Heroldów 19A, w Warszawie – Bielany.
Kontakt z rejestracją możliwy jest przez tel. 505 68 54 54 (Oddział Legionowo), e-maila: legionowo@educatio.pl oraz tel. 505 07 14 14 (Oddział Warszawa), e-mail: bielany@educatio.pl , a także przez naszą stronę internetową https://www.educatio.pl

DIAGNOZA DZIECI I MŁODZIEŻY / PAKIETY

Rodzaj diagnozySpecjaliściCzas trwania
Diagnoza dojrzałości szkolnejPsychologCzas trwania jest dostosowany indywidualnie do potrzeb pacjenta, jego wieku oraz trudności. przewidywana liczba spotkań ok. 3:
I – wywiad z rodzicem (50 minut)
II – diagnoza psychologiczna (80 minut)
III– omówienie diagnozy z rodzicem (30 minut)

Wspieramy

Karta Warszawiaka
Legionowo - Karta Dużej Rodziny
Nieporęt - Karta Dużej Rodziny
Jabłonna - Karta Dużej Rodziny
Wieliszew - Karta Dużej Rodziny
Serock - Karta Dużej Rodziny
Fundacja PSYCHE Strefa Pozytywnych Myśli
Educar Badania psychologiczne
Espa

Kontakt

google tag