EDUCATIO Poradnia Zdrowia Psychicznego
EDUCATIO Poradnia Zdrowia Psychicznego

Depresja poporodowa – Barbara Wesołowska – Budka dla Radio Warszawa

 

W naszym społeczeństwie spotkać się można w większości z przekonaniem, że każda kobieta chce mieć dzieci. Nawet, jeżeli ich nie planuje, to poradzi sobie poprzez pojawienie się instynktu macierzyńskiego. Czas ciąży, porodu i macierzyństwa opisywany jest wielokrotnie jako czas spełnienia się kobiety, pięknego oczekiwania na przyjście na świat dziecka, przepełniony szczęściem i radością. Wiele osób myśli, że wszystkie zadania związane z opieką i pielęgnacją dziecka przychodzą kobiecie z lekkością, podyktowane są intuicją i wcześniej wspomnianym instynktem macierzyńskim. Czy tak jest zawsze? Czy tak wygląda macierzyństwo? Co się dzieje gdy zamiast błogostanu i sielanki pojawia się frustracja, rozdrażnienie, przygnębienie, rozczarowanie, czy gniew? Właśnie wtedy pojawia się temat, jakim jest depresja poporodowa, która nadal spotyka się z dużym niezrozumieniem.

PRZECZYTAJ ARTYKUŁ NA TEMAT DEPRESJI POPORODOWEJ TUTAJ

 

 

Nasza Specjalistka mgr Barbara Wesołowska – Budkasuperwizor, psychoterapeutka, seksuolog wypowiedziała się na temat depresji poporodowej dla porannej audycji Poranek Siódma9 Radia Warszawa

 

Kobiety czasem za dużo od siebie wymagają. Muszą pamiętać, że nie ma idealnych rodziców. Chęć podążania za byciem perfekcyjnym sprzyja zachorowaniu na depresję poporodową. Nadmierne oczekiwania są dużym zagrożeniem. Wyidealizowany obraz matek w mediach społecznościowych może pogłębić złe samopoczucie. Musimy pozwolić sobie popełniać błędy i zaadaptować się do nowej roli.

 

Psychoterapeutka w porannej audycji opowiada o różnicach między baby blues a depresją poporodową, statystykach, objawach oraz formach wsparcia i leczenia. Nie zabrakło również wniosków, które są ważne we współczesnym postrzeganiu młodej matki. Dzięki ciekawej rozmowie depresja poporodowa wybrzmiała w pełnym tonie i dotarła do wielu słuchaczy. Dzięki temu poszerzamy horyzonty społeczeństwa i uświadamiamy wspólnie z Radiem Warszawa.

Zapraszamy do przesłuchania audycji oraz zapoznania się z artykułem dotyczącym tego tematu.

KLIKNIJ TUTAJ, BY WYSŁUCHAĆ PORANNEJ AUDYCJI Z UDZIAŁEM NASZEJ SPECJALISTKI

 

 

Współpracujemy

Logo Fundacja Psyche Male
Karta Duzej Rodziny Legionowo
PAYU LOGO LIME
Visa Debit Card
Mastercard
Jooble

Kontakt

INFOLINIA: 22/355 2000

google tag