Umów wizytę tel. 505 68 54 54 Rejestracja czynna: Pn-Pt od 8:00 do 21:00, Sob od 9:00 do 18:00

Czy jesteście sobie przeznaczeni ?

Czy jesteście sobie przeznaczeni ?

Będąc z kimś w długoletnim związku nietrudno zastanawiać się, czy to, co was łączy jest wystarczające silne i trwałe, aby przetrzymać życiowe burze i zakręty. Tego, czy jesteście sobie przeznaczeni, nie da się obliczyć, ani sprawdzić w gwiazdach. Natomiast, można dostrzec w codziennych czynnościach i zachowaniu drugiej połówki. Warto jest zwrócić uwagę na kilka kwestii, dzięki którym będziesz wiedział/ a, czy jesteście w stanie wspólnie zbudować silną relację partnerską.

Priorytety

Według psychologów wspólne wartości i podobne cele to podstawa udanego związku. Nie sposób się z tym nie zgodzić, jak bowiem można wyobrazić sobie życie u boku osoby, która za dziesięć lat widzi siebie w innym miejscu niż ty. Inne wizje i plany świadczą o niedopasowaniu charakterów.

Swoboda i zaufanie
Czy czujesz się przy nim/niej naturalnie i swobodnie ? Czy jesteś w stanie powierzyć mu/ jej sekret wiedząc, że nie wyjawi go nikomu? Jeżeli odpowiedź na obydwa pytania jest twierdząca, oznacza, że ufacie sobie i nie obawiacie się bycia po prostu sobą. Problem braku zaufania pojawia się zarówno w długoletnich związkach, jak i tych krótszych. Warto pamiętać, że zaufanie to fundament związku, a jego brak prowadzi do powstania atmosfery podejrzliwości, która znacznie osłabia więzi uczuciowe. Swoboda i zaufanie to przymioty dojrzałych par.

Rozmawiacie i rozwiązujecie konflikty
Nawet najbardziej dopasowane pary się kłócą. To nic złego. Istotne, czy potraficie o tym rozmawiać i wypracowywać kompromisy. W każdym związku zdarzają się sprzeczki, ale jeżeli po chwilowej burzy, znajdujecie plan b, jest to dobra wróżba na przyszłość.
Rodzina i przyjaciele

Jak podkreślają psycholodzy niezdrowy związek łatwo rozpoznać w momencie, gdy nasz wybranek/ wybranka stara się a wręcz ogranicza nasz kontakt z rodziną i przyjaciółmi. Oczywiście twój chłopak lub dziewczyna nie musi przepadać za twoimi najbliższymi, ale próby zniechęcania ciebie do nich lub też ograniczanie z nimi kontaktu świadczą o jego/jej dominującej osobowości, którą chce przesłonić całe twoje życie.
I jak mawiają amerykanie ostatnia, lecz nie najmniej ważna rada: pamiętaj, aby przede wszystkim pokochać i zaakceptować siebie, wtedy będzie ci łatwiej dzielić się tą miłością z innymi. Kiedy spotkamy człowieka, który wewnętrznie nas poruszy, z pewnością okaże się, że wątpliwości znikną, a pytania i obawy zostaną zastąpione pewnością i szczęściem.

Poradnia Zdrowia Psychicznego EDUCATIO

Autor: Poradnia Zdrowia Psychicznego EDUCATIO, świadczy na terenie Legionowa, Warszawy kompleksowe usługi z szerokiego zakresu leczenia zaburzeń psychicznych tj.: Zaburzenia lękowe, nerwicowe, PTSD, EMDR, depresji, zaburzeń odżywiania się, zaburzeń seksualnych, uzależnień, współuzależnień, zaburzeń snu, zaburzeń psychotycznych, zaburzeń osobowości oraz innych trudności. Ponadto nasz zespół specjalistów zajmuje się szeroko rozumianą diagnostyką psychologiczno- pschiatryczną dzieci i młodzieży tj.: Autyzm, Asperger, dysleksja rozwojowa, dysortografia, dysgrafia, diagnoza dojrzałości, diagnoza funkcjonalna. Ponadto Poradnia Educatio.pl pomaga parom, rodzinom jak również uczy jak tworzyć bezpieczne dla jednostki bliskie relacje, związku i miłości. Celem Poradni Zdrowia Psychicznego EDUCATIO jest niesienie profesjonalnej pomocy wszystkim osobom, które tej pomocy potrzebują. Zespół EDUCATIO.PL to: lekarz psychiatra, lekarz seksuolog, psycholog- seksuolog, psycholog, psychoterapeuta, psychodietetyk, dietetyk kliniczny, coach, psychoterapeuta rodzin i par, psycholog dziecięcy, lekarz psychiatra dzieci i młodzieży. Zachęcamy do zapisu poprzez rejestrację Legionowo 505-68-54-54 oraz stronę www.educatio.pl oraz Warszawa 505-07-14-14, www.doktorpsychiatra.pl.

Wspieramy

Karta Warszawiaka
Legionowo - Karta Dużej Rodziny
Nieporęt - Karta Dużej Rodziny
Jabłonna - Karta Dużej Rodziny
Wieliszew - Karta Dużej Rodziny
Serock - Karta Dużej Rodziny
Fundacja PSYCHE Strefa Pozytywnych Myśli
Educar Badania psychologiczne
Espa

Kontakt

google tag