Umów wizytę tel. 505 68 54 54 Rejestracja czynna: Pn-Pt od 8:00 do 21:00, Sob od 9:00 do 18:00

Być kobietą, być kobietą… czyli czym kobieta się wyróżnia?

Różnice między kobietami a mężczyznami już od wielu, wielu lat pasjonują niemalże wszystkich badaczy. Z biegiem czasu role społeczne kobiet i mężczyzn zmieniają się, a niektóre granice się zacierają. Mimo to jesteśmy w stanie stwierdzić, że emocjonalnie i poznawczo nadal różnimy się od siebie i pewne kwestie charakteryzują kobiety, inne natomiast mężczyzn. Czym zatem częściej odznaczają się kobiety?

 

Skupianie się na szczegółach i nieistotnych informacjach

O tak… my kobiety mamy do tego zdolności! Z chęcią przypomnimy sobie, co 3 lata temu zbroił nasz partner 😉 Ale! Zapamiętywanie szczegółów i pozornie nieistotnych informacji bardzo często przydaje się w życiu i może być pomocne, np. w niektórych zawodach. Traktujmy to zatem bardziej jako zdolność, mniej jako skłonności do „czepialstwa” 🙂

 

Lepszy słuch i pamięć wzrokowa 

Tak po prostu jest – mężczyźni są zdolniejsi w orientowaniu się w przestrzeniach, my natomiast więcej zapamiętamy dzięki wzrokowi i usłyszymy. Lubimy skupiać się na szczegółach, dlatego słuch i wzrok jest idealnym nośnikiem do wyłapania wszystkiego, co tylko pragniemy zapamiętać!

 

Dokładność, dbałość, estetyka…

Tym zapewne mogliby pochwalić się i niektórzy mężczyźni, ale nie oszukujmy się – kobiet wyróżniających się takimi cechami jest po prostu  więcej. I w środowisku jest to również oczywiste – z potrzeby dbałości i estetyki wybierzemy się pierwsze do kosmetyczki, niż nasz mężczyzna. Pewnie dlatego wszelkie oferty salonów piękności dedykowane są głównie dla pań…

 

Empatia, cierpliwość i intuicja

W końcu – będąc w roli matki – tymi cechami przydałoby się emanować. I tak jest! Na ogół jesteśmy zdolne bardziej wczuć się w sytuację drugiego człowieka i wykazywać się cierpliwością. Jeżeli coś jest dla nas podejrzane…. prawdopodobnie nasza intuicja nas nie zawodzi! Po prostu! Kobiety tak mają 🙂

 

Psycholodzy przypominają o tym, że nie ma jednakowych typów ludzi. Każdy jest jednostką indywidualną, a co za tym idzie – przejawia wachlarz różnych zachowań i cech, które są reprezentatywne tylko dla niego. Kobieta może posiadać wiele cech „męskich”, a mężczyzna „kobiecych”. Trudno zatem – szczególnie w dzisiejszych czasach – określić „typową kobietę”, czy „typowego mężczyznę”. Można jednak mówić o różnicach w kontekście predyspozycji, czy umiejętności. I na tym się skupmy! Powyższe przykłady są propozycjami statystycznie częściej występujących i charakterystycznych dla kobiet.

Jeżeli chciałabyś omówić swoją rolę w społeczeństwie, czujesz, że Twoja osobowość gdzieś się zagubiła i pragniesz odnaleźć swoją tożsamość – zgłoś się do psychoterapeuty w PZP Educatio. Zespół specjalistów zawsze Ci pomoże i rozwieje Twoje wątpliwości.

Nie zapominaj też o treningach! Jeżeli chciałabyś nabyć nowe umiejętności i wypracować świeże sposoby działania w życiu – nie czekaj! Trening pewności siebie dla kobiet to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą odmienić swoje funkcjonowanie i zrobić coś dla siebie! W PZP Educatio szeroka oferta treningów i duży wybór specjalistów umożliwi Ci odkrycie siebie!

Poradnia Zdrowia Psychicznego EDUCATIO

Autor: Poradnia Zdrowia Psychicznego EDUCATIO, świadczy na terenie Legionowa, Warszawy kompleksowe usługi z szerokiego zakresu leczenia zaburzeń psychicznych tj.: Zaburzenia lękowe, nerwicowe, PTSD, EMDR, depresji, zaburzeń odżywiania się, zaburzeń seksualnych, uzależnień, współuzależnień, zaburzeń snu, zaburzeń psychotycznych, zaburzeń osobowości oraz innych trudności. Ponadto nasz zespół specjalistów zajmuje się szeroko rozumianą diagnostyką psychologiczno- pschiatryczną dzieci i młodzieży tj.: Autyzm, Asperger, dysleksja rozwojowa, dysortografia, dysgrafia, diagnoza dojrzałości, diagnoza funkcjonalna. Ponadto Poradnia Educatio.pl pomaga parom, rodzinom jak również uczy jak tworzyć bezpieczne dla jednostki bliskie relacje, związku i miłości. Celem Poradni Zdrowia Psychicznego EDUCATIO jest niesienie profesjonalnej pomocy wszystkim osobom, które tej pomocy potrzebują. Zespół EDUCATIO.PL to: lekarz psychiatra, lekarz seksuolog, psycholog- seksuolog, psycholog, psychoterapeuta, psychodietetyk, dietetyk kliniczny, coach, psychoterapeuta rodzin i par, psycholog dziecięcy, lekarz psychiatra dzieci i młodzieży. Zachęcamy do zapisu poprzez rejestrację Legionowo 505-68-54-54 oraz stronę www.educatio.pl oraz Warszawa 505-07-14-14, www.doktorpsychiatra.pl.

Wspieramy

Karta Warszawiaka
Legionowo - Karta Dużej Rodziny
Nieporęt - Karta Dużej Rodziny
Jabłonna - Karta Dużej Rodziny
Wieliszew - Karta Dużej Rodziny
Serock - Karta Dużej Rodziny
Fundacja PSYCHE Strefa Pozytywnych Myśli
Educar Badania psychologiczne
Espa

Kontakt

google tag