Umów wizytę tel. 505 68 54 54 Rejestracja czynna: Pn-Pt od 8:00 do 21:00, Sob od 9:00 do 18:00

Aktualności

KONKURS Świąteczny

Kochani ❤️ Kolejna najbardziej wyjątkowa z wyjątkowych akcji przed nami 🤗 W końcu PZP Educatio jest od organizacji takich inicjatyw, czyż nie? 😜
Postanowiliśmy zorganizować 🎉 KONKURS 🎉
Okazji do obdarowywania Was mamy wiele:
– po pierwsze zbliżają się święta, czyli wyjątkowy czas dla większości z nas 🎄
– po drugie – jak dobrze wiecie – liczba EducatioManiaków dobiła do 400 osób🔝
– po trzecie: po prostu uwielbiamy sprawiać Wam przyjemność i dzielić się z Wami radością! 💝

Czytaj więcej...

Punkt poradnictwa psychologicznego dla dzieci, młodzieży i rodzin z Powiatu Legionowskiego „Lepszy start”

Celem zadania jest szerzenie pomocy psychologicznej w zakresie poradnictwa psychologicznego we wczesnym wykrywaniu wad rozwojowych u dzieci, młodzieży jak i ich rodzinom z Powiatu Legionowskiego. Wprowadzenie poradnictwa, diagnozy psychologicznej oraz wsparcia rodzinnego sprawi, że osoby chorujące psychicznie szybciej powrócą do zdrowia, niezależności i usamodzielnienia społecznego. Ułatwienie i udostępnienie ważnej wiedzy medycznej dotyczącej poszczególnych jednostek chorobowych u dzieci i młodzieży, po to aby zwiększyć świadomość leczenia i zapobiegania, a także do oparcia społecznego.

Czytaj więcej...

Program – organizacja spotkań z psychologiem dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu legionowskiego w placówkach szkolnych o tematyce zaburzeń nerwicowych

W trosce o zdrowie dzieci i młodzieży, stworzyliśmy projekt, który ma służyć zapobieganiu marginalizacji, nabywaniu nowych kompetencji- wiedzy oraz profilaktyce zdrowotnej/ umysłowej. Realizacja tego zadania da młodzieży możliwość zdobycia kompetentnej wiedzy, nauki technik radzenia sobie w sytuacjach stresujących jak i traumatycznych, poszerzenia wiedzy na temat zaburzeń lękowych- nerwicowych i wyzbycia się mitów panujących wokoło tego tematu. Dodatkowo jest to aktywne spędzania czasu wśród rówieśników przez prowadzone działania edukacyjne, a także przez możliwość wspólnego podzielenia się swoimi doświadczeniami życiowymi oraz wiedzą. Naszym zadaniem będzie stworzenie młodzieży ponadgimnazjalnej warunków do zdobycia

Czytaj więcej...

Program Wsparcie psychologiczne, dla rodzin osób chorych na choroby otępienie „Zdrowie w głowie” dla mieszkańców Powiatu Legionowskiego

Zaburzenia psychiczne powodują, że funkcjonowanie w społeczeństwie staje się bardzo trudne. Jednostka z zaburzeniami psychicznymi walczy z wieloma objawami np.: z nieokreślonym lękiem, własną nieufnością, poczuciem braku zrozumienia, izolacji, osamotnienia, wahaniami nastroju oraz wysokim poziomem stresu, który wpływa na pojawienie się zaburzeń somatyzacyjnych, które bardzo utrudniają funkcjonowanie w relacjach społecznych i zawodowych. Osoba stara się aby jej wewnętrzny świat myśli, uczuć i zachowań stał się harmonijny i dopasowany do Świata zewnętrznego. Niestety niekiedy te oczekiwania stają się niemożliwe do zrealizowania i przychodzi kryzys – maniakalny, psychotyczny, depresyjny, który powoduje myśli i tendencje samobójcze. Osoba doświadczająca choroby psychicznej,

Czytaj więcej...

Program „Razem – działania wspierające osoby starsze i rodziny w chorobach otępiennych” dla mieszkańców Powiatu Legionowskiego

Wychodząc naprzeciw powyższym problemom Fundacja PSYCHE Strefa Pozytywnych Myśli stworzyła program, który swoimi zadaniami obejmuje promocję / kampanię informacyjną zapobiegającą stygmatyzacji osób dotkniętych chorobą Alzheimera i innymi chorobami / zaburzeniami psychicznymi. W ramach Programu oferujemy BEZPŁATNĄ specjalistyczną i fachową pomoc osobom dotkniętym chorobą, tak aby zapobiegać rozwojowi choroby lub/i spowolnić proces rozwoju, a także wesprzeć te osoby w ich samodzielności w życiu społecznym.

Czytaj więcej...

Program „Oparcie w samodzielności” dla mieszkańców Powiatu Legionowskiego

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom Fundacja PSYCHE Strefa Pozytywnych Myśli stworzyła program, który obejmuje promocję zdrowia psychicznego ( kampanię zapobiegającą stygmatyzacji osób z zaburzeniami psychicznymi oraz kampanię zmieniającą niechętnych ludzi wobec nich postaw społecznych), specjalistyczną i fachową pomoc skierowanych do osób dotkniętych chorobami psychicznymi oraz ich rodzinom jak i opiekunom.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego w PZP EDUCATIO

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego w PZP EDUCATIO

10 października przypada Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. W tym dniu szczególną uwagę poświęcamy promocji i profilaktyce zdrowia psychicznego. Chcemy serdecznie zaprosić Państwa do Poradni Zdrowia Psychicznego EDUCATIO na wspólne obchody.

W społeczeństwie choroby i problemy psychiczne wciąż są tematem tabu. Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego jest znakomitą okazją, żeby szerzyć wiedzę na temat ludzkiej psychiki oraz przyjrzeć się własnej kondycji psychicznej. To także szansa na uzyskanie odpowiedzi na nawracające pytania: „dlaczego jestem przygnębiony?”, „czy mogę zmienić coś w swoim życiu?”, „jak mam odzyskać spokój i równowagę psychiczną?”, „czy już zawsze będę się przejmować?”.

Czytaj więcej...

Wewnętrzny krytyk

Wewnętrzny krytyk, czyli wewnętrzny głos rodzica…

“To na pewno Ci się nie uda!”, “Jesteś za słaby!”, “Dlaczego jestem taki beznadziejny?!” ”Na pewno zrobisz to źle”.
Czy, któreś z wcześniej wspomnianych myśli brzmi znajomo? Jeżeli tak musisz wiedzieć, że jest to wewnętrzny krytyk – nawyk, który niszczy nasze poczucie własnej wartości.
Nie bierze się znikąd – kształtuje się w osobach pod wpływem życiowych doświadczeń. Jak twierdzą psycholodzy, najczęściej pod wpływem krytyki zewnętrznej ze strony rodziców lub opiekunów we wczesnym okresie życia.

Czytaj więcej...

Jak zaakceptować siebie?

Dlaczego nie potrafię zaakceptować siebie?

Każdy z nas miewa takie dni, gdy ma poczucie niższej własnej wartości i w pełni nie docenia swoich osiągnięć. To naturalne, że raz czujemy się pewniejsi siebie, a raz nieco mniej. I jak mówią psycholodzy, jest to całkowicie zdrowe zachowanie. Człowiek, aby mieć życiową równowagę potrzebuje czasem gorszych dni, aby bardziej doceniać i cieszyć się tym i lepszymi momentami.Niepokojącymi zatruwającym życiem może być permanentny stan niskiego samopoczucia, krytykowania siebie i umniejszanie swojej wartości.

Czytaj więcej...

Mindfulness

OGŁASZAMY FACEBOOKOWY KONKURS

Stres, natłok obowiązków, rozdrażnienie, zaburzenia snu, wyczerpanie, brak czasu dla siebie i dla najbliższych. Brzmi znajomo? Codzienne życie niestety coraz bardziej przypomina maraton lub bieg z przeszkodami.
Negatywne bodźce znacząco obniżają komfort naszego życia. Migreny, przewlekłe choroby, nieustający ból całego ciała wyniszczający nie tylko nasz organizm, ale też psychikę. Żyjemy od poniedziałku do piątku, a gdy nadchodzi upragniony weekend jedyne na co mamy ochotę to długi sen i „nicnierobienie”.
Co zrobić, żeby zwolnić? Przecież tak modne jest teraz „slow-life”. Jak ludzie to robią, że mają na wszystko czas? Co mogę zrobić, aby być bardziej wydajnym w pracy i poza nią?

Odpowiedzią na te pytania, jest trening uważności – MINDFULNESS. Dzięki technice wzmacniamy naturalne mechanizmy pozwalające nam uporać się ze stresem, lękiem, rozdrażnieniem oraz pokonać ból i chroniczne zmęczenie.
W naszym Facebookowym konkursie jest do wygrania książka „Mindfulness dla zdrowia. Jak radzić sobie z bólem, stresem i zmęczeniem” autorstwa Vidyamala Burcha i Danny’ego Penmana…

Czytaj więcej...

Mindfulness

Pierwsze spotkania grup Mindfulness

Za nami pierwsze spotkania grup Mindfulness. Treningi odbywają się w naszych dwóch siedzibach: Chotomowie, ul. Mała 11 oraz Warszawie, ul. Heroldów 19a. Spotkania prowadzi psychoterapeutka mgr Marta Chrostowska.
Jeden cykl treningu obejmuje 8 spotkań, które odbywają się co tydzień. Na każdym spotkaniu uczestnicy pogłębiają technikę uważności, a dzięki temu poprawie ulegnie ich koncentracja i uwaga.
Mindfulness to narzędzie i praktyka, która uczy świadomego kierowania uwagi na chwilę obecną. Pozwala uspokoić umysł, zrozumieć swoje emocje, poprawić naszą wydajność. Dzięki treningowi nauczycie się żyć tu i teraz.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy rozpoczęli swój trening. Mamy nadzieję, że wskazówki przekazane przez psychoterapeutkę mgr Martę były przydatne w codziennym życiu.

Czytaj więcej...

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Terapia Poznawczo-Behawioralna w Polsce i na świecie”

W dniach 10-12.05.2018 w Gdańsku odbywa się Jubileuszowa Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Terapia Poznawczo-Behawioralna w Polsce i na świecie” z okazji 20-lecia Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.
Nasz zespół specjalistów bierze udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Delegacja psychoterapeutów przez 3 intensywne dni będzie uczestniczyć w warsztatach, wykładach i panelach, na których zostanie przekazana im najnowsze informacje z zakresu psychologii i psychoterapii. Spotkania ze światowej sławy specjalistami i starszymi kolegami po fachu na pewno przyniosą wiele korzyści, a zdobyta wiedza przełoży się na codzienną praktykę.

Czytaj więcej...

Dzień matki i Dzień dziecka w PZP EDUCATIO

Z okazji zbliżających się wyjątkowych świąt – Dnia Matki oraz Dnia Dziecka – Poradnia Zdrowia Psychicznego EDCUATIO i Fundacja PSYCHE- Strefa Pozytywnych Myśli, we współpracy z Miastem Legionowo oraz Wydziałem Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych Miasta Legionowo ma zaszczyt zaprosić Państwa na warsztaty dla nastolatków i ich rodziców „Nastolatek – istota wyjątkowa. Jak zrozumieć, kochać i przetrwać.”
9.06.2018 w godzinach 10:00-12:00 w chotomowskim oddziale PZP EDUCATIO odbędą się warsztaty prowadzone przez psychoterapeutki: mgr Karolinę Aleksandrowicz-Obzejtę oraz mgr Katarzynę Kajak-Serafin.

Czytaj więcej...

grupa terapeutyczna dla nastolatków

Grupa terapeutyczna dla nastolatków

Terapia grupowa – forma pracy polegająca na zachodzących interakcjach między członkami grupy oraz prowadzącymi terapeutami. Grupa pozwala na budowanie relacji, kształtowanie nowych, konstruktywnych sposobów reagowania w drodze nauki przez doświadczenie. Zapewnia ona całokształt zjawisk i interakcji zachodzących w grupie.

Czytaj więcej...

Wspieramy

Karta Warszawiaka
Legionowo - Karta Dużej Rodziny
Nieporęt - Karta Dużej Rodziny
Jabłonna - Karta Dużej Rodziny
Wieliszew - Karta Dużej Rodziny
Serock - Karta Dużej Rodziny
Fundacja PSYCHE Strefa Pozytywnych Myśli
Educar Badania psychologiczne
Espa

Kontakt