Umów wizytę tel. 505 68 54 54 Rejestracja czynna: Pn-Pt od 8:00 do 21:00, Sob od 9:00 do 18:00

Aktualności

Mindfulness

OGŁASZAMY FACEBOOKOWY KONKURS

Stres, natłok obowiązków, rozdrażnienie, zaburzenia snu, wyczerpanie, brak czasu dla siebie i dla najbliższych. Brzmi znajomo? Codzienne życie niestety coraz bardziej przypomina maraton lub bieg z przeszkodami.
Negatywne bodźce znacząco obniżają komfort naszego życia. Migreny, przewlekłe choroby, nieustający ból całego ciała wyniszczający nie tylko nasz organizm, ale też psychikę. Żyjemy od poniedziałku do piątku, a gdy nadchodzi upragniony weekend jedyne na co mamy ochotę to długi sen i „nicnierobienie”.
Co zrobić, żeby zwolnić? Przecież tak modne jest teraz „slow-life”. Jak ludzie to robią, że mają na wszystko czas? Co mogę zrobić, aby być bardziej wydajnym w pracy i poza nią?

Odpowiedzią na te pytania, jest trening uważności – MINDFULNESS. Dzięki technice wzmacniamy naturalne mechanizmy pozwalające nam uporać się ze stresem, lękiem, rozdrażnieniem oraz pokonać ból i chroniczne zmęczenie.
W naszym Facebookowym konkursie jest do wygrania książka „Mindfulness dla zdrowia. Jak radzić sobie z bólem, stresem i zmęczeniem” autorstwa Vidyamala Burcha i Danny’ego Penmana…

Czytaj więcej...

Mindfulness

Pierwsze spotkania grup Mindfulness

Za nami pierwsze spotkania grup Mindfulness. Treningi odbywają się w naszych dwóch siedzibach: Chotomowie, ul. Mała 11 oraz Warszawie, ul. Heroldów 19a. Spotkania prowadzi psychoterapeutka mgr Marta Chrostowska.
Jeden cykl treningu obejmuje 8 spotkań, które odbywają się co tydzień. Na każdym spotkaniu uczestnicy pogłębiają technikę uważności, a dzięki temu poprawie ulegnie ich koncentracja i uwaga.
Mindfulness to narzędzie i praktyka, która uczy świadomego kierowania uwagi na chwilę obecną. Pozwala uspokoić umysł, zrozumieć swoje emocje, poprawić naszą wydajność. Dzięki treningowi nauczycie się żyć tu i teraz.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy rozpoczęli swój trening. Mamy nadzieję, że wskazówki przekazane przez psychoterapeutkę mgr Martę były przydatne w codziennym życiu.

Czytaj więcej...

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Terapia Poznawczo-Behawioralna w Polsce i na świecie”

W dniach 10-12.05.2018 w Gdańsku odbywa się Jubileuszowa Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Terapia Poznawczo-Behawioralna w Polsce i na świecie” z okazji 20-lecia Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.
Nasz zespół specjalistów bierze udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Delegacja psychoterapeutów przez 3 intensywne dni będzie uczestniczyć w warsztatach, wykładach i panelach, na których zostanie przekazana im najnowsze informacje z zakresu psychologii i psychoterapii. Spotkania ze światowej sławy specjalistami i starszymi kolegami po fachu na pewno przyniosą wiele korzyści, a zdobyta wiedza przełoży się na codzienną praktykę.

Czytaj więcej...

Dzień matki i Dzień dziecka w PZP EDUCATIO

Z okazji zbliżających się wyjątkowych świąt – Dnia Matki oraz Dnia Dziecka – Poradnia Zdrowia Psychicznego EDCUATIO i Fundacja PSYCHE- Strefa Pozytywnych Myśli, we współpracy z Miastem Legionowo oraz Wydziałem Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych Miasta Legionowo ma zaszczyt zaprosić Państwa na warsztaty dla nastolatków i ich rodziców „Nastolatek – istota wyjątkowa. Jak zrozumieć, kochać i przetrwać.”
9.06.2018 w godzinach 10:00-12:00 w chotomowskim oddziale PZP EDUCATIO odbędą się warsztaty prowadzone przez psychoterapeutki: mgr Karolinę Aleksandrowicz-Obzejtę oraz mgr Katarzynę Kajak-Serafin.

Czytaj więcej...

grupa terapeutyczna dla nastolatków

Grupa terapeutyczna dla nastolatków

Terapia grupowa – forma pracy polegająca na zachodzących interakcjach między członkami grupy oraz prowadzącymi terapeutami. Grupa pozwala na budowanie relacji, kształtowanie nowych, konstruktywnych sposobów reagowania w drodze nauki przez doświadczenie. Zapewnia ona całokształt zjawisk i interakcji zachodzących w grupie.

Czytaj więcej...

Bezpłatne konsultacje dla mieszkańców Legionowa 2018

Fundacja PSYCHE – Strefa Pozytywnych Myśli, rozpoczęła realizację zadania publicznego w zakresie: Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym, w formie prowadzonych konsultacji psychologicznych, w szczególności dla dzieci i młodzieży, będących mieszkańcami Gminy Miejskiej Legionowo, w szczególności z uzależnieniami, fobią społeczną, lękami, depresją, nadmierną agresją, złością, zachowaniami autodestrukcyjnymi, zaburzeniami odżywiania, trudnościami w relacjach interpersonalnych, problemami z koncentracją i innymi trudnościami natury egzystencjalnej.

Czytaj więcej...

Bezpłatne konsultacje dla mieszkańców Legionowa

Fundacja PSYCHE – Strefa Pozytywnych Myśli w roku 2017 realizuje zadanie publiczne dla mieszkańców Gminy Miejskiej Legionowo w zakresie: Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym – Prowadzenie konsultacji psychologicznych, w szczególności dla dzieci i młodzieży, borykających się z problemami: uzależnieniami, fobią społeczną, lękami, depresją, nadmierną agresją, złością, zachowaniami autodestrukcyjnymi, zaburzeniami odżywiania, trudnościami w relacjach interpersonalnych, problemami z koncentracją i innymi trudnościami natury egzystencjalnej. …

Czytaj więcej...

Bezpłatne konsultacje dla mieszkańców Powiatu Legionowskiego

Każdy z nas doświadczył bądź doświadcza trudnych momentów w życiu, których nie jest w stanie sam rozwiązać. Poradnia Zdrowia Psychicznego Educatio wspólnie z Prezydentem Miasta Legionowo i Naczelnikiem Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych wychodzi nam naprzeciw i umożliwia mieszkańcom powiatu legionowskiego skorzystania z bezpłatnych konsultacji: psychologicznych (dla dzieci i dorosłych), seksuologicznych, psychoonkologicznych oraz grupy ANTYSTRES. …

Czytaj więcej...

Psychoterapia Legionowo

IV EDYCJA – Trening Pewności Siebie dla KOBIET

Trwa nabór do grupy „Trening Pewności Siebie dla kobiet”. Trening startuje w dniach 3-4 grudnia 2016r. – Trening przeznaczony jest dla kobiet, którym brak wiary w siebie, a nieśmiałość czy lęk utrudniają realizowanie własnych potrzeb w: związkach osobistych, realizacjach rodzinnych, życiu zawodowym. Uczestniczki poznają sposoby, które pomogą im poczuć się pewniej, budować pozytywne emocje i myślenie na własny temat, a w konsekwencji z większą odwagą wyrażać i realizować swoje potrzeby i cele. …

Czytaj więcej...

Konferencja „Profilaktyka Zdrowia Psychicznego i zapobieganie nawrotom” – 10.10.2016r.

W dniu 10 października 2016 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Legionowo odbyły się obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego w formie wykładów realizowanych przez Poradnię Zdrowia Psychicznego EDUCATIO.Głównym organizatorem obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego było Legionowskie Stowarzyszenie AMICUS przy współudziale Poradni Zdrowia Psychicznego EDUCATIO z Chotomowa. W organizację konferencji zaangażowały się również…

Czytaj więcej...

Wspieramy

Karta Warszawiaka
Legionowo - Karta Dużej Rodziny
Nieporęt - Karta Dużej Rodziny
Jabłonna - Karta Dużej Rodziny
Wieliszew - Karta Dużej Rodziny
Serock - Karta Dużej Rodziny
Fundacja PSYCHE Strefa Pozytywnych Myśli
Educar Badania psychologiczne
Espa

Kontakt