Umów wizytę tel. 505 68 54 54 Rejestracja czynna: Pn-Pt od 8:00 do 21:00, Sob od 9:00 do 18:00

Konferencja „Profilaktyka Zdrowia Psychicznego i zapobieganie nawrotom” – 10.10.2016r.

Konferencja Profilaktyka Zdrowia PsychicznegoWprowadzenie

W dniu 10 października 2016 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Legionowo odbyły się obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego w formie wykładów realizowanych przez Poradnię Zdrowia Psychicznego EDUCATIO.

Głównym organizatorem obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego było Legionowskie Stowarzyszenie AMICUS przy współudziale Poradni Zdrowia Psychicznego EDUCATIO z Chotomowa. W organizację konferencji zaangażowały się również – Urząd Województwa Mazowieckiego, Wydział Zdrowia Urzędu Miasta Legionowo oraz Starostwo Powiatowe w Legionowie.

Przybyłych na uroczystość gości  przywitali: Prezes Poradni Zdrowia Psychicznego EDUCATIO p. Barbara Wesołowska-Budka oraz Prezes Legionowskiego Stowarzyszenia AMICUS ks. Tomasz Chciałowski. W uroczystościach  wzięli udział Prezydent Miasta Legionowo p. Roman Smogorzewski, Naczelnik Wydziału Zdrowia p. Ewa Milner- Kochańska oraz członek zarządu starostwa powiatowego p. Michał Kobrzyński.

Tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego obchodzony był pod hasłem „Profilaktyka Zdrowia Psychicznego i Zapobieganie Nawrotom”. Wykład pt. ,,Profilaktyka Zdrowia Psychicznego- Dlaczego jest istotna?” wygłosiła  Psycholog, Psychoterapeuta Poznawczo-Behawioralny, Seksuolog – mgr Barbara Wesołowska- Budka. Łącznie wystąpiło 10 prelegentów, którzy są specjalistami z zakresu psychiatrii, psychologii, psychoterapii, neuropsychologii, seksuologii, dietetyki w Poradni Zdrowia Psychicznego EDUCATIO. Podczas wykładów poruszane były tematy związane ze zdrowiem psychicznym tj.: „Kiedy nie warto się bać – specyfika zaburzeń lękowych”; „Trudności w pracy… Czy To już mobbing?”; „Relacje- Czy to naprawdę takie ważne?”; „Rola czynników rodzinnych w kształtowaniu się zaburzeń odżywiania”; „Trudny okres dojrzewania- Jak radzić sobie z dorastającymi dziećmi”; „Twarze depresji- Jak rozpoznać, leczyć, zapobiegać”; „Trudności psychiczne i neurologiczne u osób starszych”; „Uzależnienia i co dalej?”. Po każdym wystąpieniu odbywała się dyskusja, dzięki niej goście zgromadzeni na sali konferencyjnej mogli zadawać pytania i aktywnie uczestniczyć w spotkaniu.

Podczas obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego uczestniczyło łącznie ok. 100 uczestników , odbyło się również ok. 20 konsultacji psychologicznych. Ponadto w trakcie uroczystości rozdawano bezpłatne poradniki dla pacjentów i ich rodzin. Poradniki opisują i przybliżają zagadnienie zaburzeń: lękowych, depresyjnych, odżywiania, nadmiernego stresu oraz poradniki dla nastolatków, w których opisane są cenne wskazówki jak radzić sobie z „dzisiejszymi zagrożeniami”. Ponadto mają one na celu obalanie mitów, psychoedukacji oraz zachęcanie do leczenia i profilaktyki Zdrowia Psychicznego.

Obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego zakończyły się wspólną dyskusją, która przyczyniła się do poszerzenia wiedzy na temat profilaktyki zdrowia psychicznego.

Wspieramy

Karta Warszawiaka
Legionowo - Karta Dużej Rodziny
Nieporęt - Karta Dużej Rodziny
Jabłonna - Karta Dużej Rodziny
Wieliszew - Karta Dużej Rodziny
Serock - Karta Dużej Rodziny
Fundacja PSYCHE Strefa Pozytywnych Myśli
Educar Badania psychologiczne
Espa

Kontakt

google tag